fbpx
   

​Ще дві країни можуть долучитися до відбудови Житомирщини

Інфраструктура | 11:32, 2.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Школи, лікарні, храми, будинки мирного населення – це лише частина об’єктів, які постраждали через збройну агресію РФ у Житомирській області. Про це інформує Житомир.info.

Естонія стала першою країною, яка взялася допомогти Житомирщині з ліквідацією наслідків ворожих обстрілів, їх Урядова комісія вже розпочала свою роботу в області з визначення об’єктів, відбудову яких вони профінансують.

Зокрема, 31 травня Повноважний Посол Естонії завітав до Житомира. Також Житомира приїхали представники ще двох країн – Латвії та Іспанії. Саме ці країни зараз планують долучитися до відбудови Житомирської області.

Делегація відвідала Малинську громаду, яка від початку повномасштабної війни постійно зазнавала бомбардувань. У центрі Малина оглянули зруйновану площу, адміністративну будівлю, школу мистецтв, храм, пожежну частину. У селах подивилися на пошкоджені будинки людей та освітній заклад. Наразі Естонська Республіка отримала перелік об’єктів, з яких буде обирати ті, які допоможе відбудувати.

«Зараз приїхала Естонська Урядова комісія. Після візиту буде прийнято рішення, які з 15 об’єктів Естонія бере на відновлення. У червні ми очікуємо рішення по конкретних об’єктах і початок їх проєктування, оскільки кошти вже виділені. Коли ми були у Таллінні, Уряд Естонії виділив 2 млн євро саме на проєктну документацію. Треба розуміти, що відновлення – це не одномоментний процес. Реальне відновлення та будівництво об’єктів розпочнеться після перемоги. Але ми маємо бути готові на наступний день після перемоги розпочати будівництво та реконструкції», – зазначив народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Представники Латвії та Іспанії мають відвідати ще деякі громади, після чого буде прийняте рішення щодо допомоги.

Від початку повномасштабної війни на Житомирщині вже зафіксовано понад дві тисячі об’єктів, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок збройної агресії Росії.