fbpx
   

РФ завершує формування сил для наступу на Донбасі та проводить розвідку боєм — Генштаб

Війна | 09:49, 18.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Збройні сили Російської Федерації завершують створення наступального угруповання на Донбасі. Окрім того, російські збройні підрозділи провели розвідку боєм на Луганщині.

Про це повідомляє Генеральний штаб у ранковому зведенні.

“Збройні Сили Російської Федерації завершують створення наступального угруповання у Східній операційній зоні. Противник також не припиняє завдавати ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури України”, — йдеться у повідомленні.

При цьому з метою розширення плацдарму на лівому березі річки Сіверський Донець та створення умов для оперативного розгортання військ, росіяни провели розвідку боєм у районах населених пунктів Заводи, Дмитрівка та Дібровне.

“Успіху не мали, зазнали втрат і відійшли”, — розповіли військові.

Водночас на Волинському та Поліському напрямках Росія активних дій не проводила, ознак формування наступальних угруповань не виявлено.

“Визначені підрозділи збройних сил Республіки Білорусь продовжують виконувати завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях. В зазначених районах ворог веде радіоелектронну розвідку. З території республіки Білорусь фіксується вивезення залізничним транспортом пошкодженої бронетехніки Збройних Сил Російської Федерації”, — зазначили в Генштабі.

На Сіверському напрямку росіяни здійснюють посилений контроль ділянок кордону.

“Триває інженерне обладнання позицій в районах пунктів пропуску і в прикордонних районах Брянської та Курської областей Російської Федерації. Не виключається задіяння диверсійно-розвідувальних груп та ракетні удари з території Російської Федерації”, — йдеться у повідомленні.

На Слобожанському напрямку російські війська продовжують часткове блокування Харкова та обстрілюють підрозділи російських військ.

На Донецькому і Таврійському напрямках підрозділи РФ відновлюють боєздатність і поповнюють запаси.

“Намагаються покращити тактичне положення своїх підрозділів та активізувати бойові дії. Російські окупанти продовжують обстріли населених пунктів Сіверськ і Покровське”, — зауважили військові..

При цьому основні зусилля РФ зосереджувала районах населених пунктів Лиман, Кремінна, Попасна та Рубіжне, намагалася встановити повний контроль над містом Маріуполь. Росіяни також проводили наступальні дії на СєверодонецькомуПопаснянському та Запорізькому напрямках.

“Противник безуспішно намагався закріпитись в районах населених пунктів Кремінна та Рубіжне. Здійснював штурмові дії в районах населених пунктів Новотошківське, Попасна, Авдіївка та Мар’їнка. Успіху також не мав”, — зазначили в Гю.

На Південнобузькому напрямку РФ основні зусилля зосереджує на утриманні займаних позицій, продовжує здійснювати вогневий вплив на позиці українських військ у напрямках на Миколаїв та Олександрівку.

“Очікується, що противник продовжить ведення бойових дій з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області”, — наголосили в Генштабі.

Суспільне