fbpx
   

Рада підвищила “мінімалку” до 5 тисяч гривень

 Поділитися

Поділитися в

Верховна рада підтримала збільшення розміру мінімальної заробітної плати на 277 гривень до 5 тисяч гривень з 1 вересня 2020 року.

За відповідне рішення в цілому проголосували 295 депутатів за мінімально необхідних 226.

“У проєкті бюджету на 2020 рік передбачено збільшення видатків на 4 млрд гривень за рахунок економії видатків на обслуговування держборгу у сумі на 3,5 млрд гривень, перегляду прогнозів доходів держбюджету у зв’язку з підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня. Так, доходи буде збільшено на 500 млн гривень, зокрема, це податок з доходів фізичних осіб — 400 млн гривень”, — сказав міністр фінансів Сергій Марченко і закликав підтримали законопроєкту.

Так, з 1 вересня розмір мінімальної заробітної плати підвищений на 277 гривеньз 4723 гривет до 5 тисяч. Таким чином, “мінімалка” зросла на 5,86%.

Комітет Верховної ради з питань бюджету 25 серпня рекомендував депутатам проголосувати за законопроєкт.

“За оцінкою Міністерства фінансів альтернативні (основному) законопроєкти призведуть до суттєвого розбалонсування державного бюджету. Комітет державного бюджету рекомендує Верховній раді прийняти законопроєкт (основний — ред.) за основу і в цілому”, — сказала голова підкомітету з питань видатків державного бюджету з фракції “Слуга народа” Леся Забуранна.

Деякі нардепи, зокрема з ОПЗЖ, обурювалися розгляду законопроєкту через те, що, на їхню думку, він внесений “виключено через наближення місцевих виборів”. Також депутати зазначали, що законопроєкт “популістичний” і “скоротить кількість робочих місць”.

Раніше Зеленський заявляв, що після підвищення “мінімалки” зростуть зарплати “бюджетників”, зокрема вчителів, медиків і соцпрацівників. Зеленський закликав нардепів підтримати закон і додав, що, якщо депутати проголосують, збільшення з 1 вересня мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень стане першим етапом підвищення.

Суспільне