fbpx
   

Прогноз від Володимира Литвина на 2021 рік: чого чекати?

 Поділитися

Поділитися в

ЩО 2021-й НАМ ГОТУЄ?

1. Битви за вакцини.

2. Нерівні можливості економічного відновлення. Багаті багатітимуть, бідні – біднішатимуть. Отже, на Україну очікують ще більші проблеми.

3. Спроби відновити світовий порядок за правилами США.

4. Посилення американо-китайського протистояння (у 2028 р. КНР буде першою економікою світу).

5. Нові технологічні прориви.

6. Переважання національних інтересів над глобальними. На жаль, в українського керівництва немає розуміння цього.

7. Подальші кліматичні зміни, наростання екологічних проблем.

8. Нові ризики та виклики. Зокрема, через стійкість хвороб до антибіотиків, загрози ядерного тероризму та гібридних війн.

Знову ж таки, за оцінками експертів, світ може очікувати й настання періоду незвичайного розквіту, як у третій декаді ХХ-го століття, так звані «веселі 20-ті», що мало місце після іспанки у 1918-1920-х роках, яка забрала до 100 мільйонів життів та інфікувала чверть населення земної кулі. До того ж оптимізму й пробудженню творчої енергії сприяло також закінчення Першої світової війни.

Ось чому багато дослідників та аналітиків, як зазначається у статті У.П.Хелльстрема «Ревучі двадцяті повертаються» (NRK, Норвегія, 03.01.21), вважають, що після суспільної гамівної сорочки, яку всім доводиться носити через пандемію, накопичується маса невикористаної енергії. А це обіцяє надзвичайний сплеск бадьорості, новий імпульс оптимізму, творчості й новаторства. Правда, у тих, хто без відчутних втрат впорається з коронавірусом.

Адже саме після іспанки наступило десятиліття, коли кожен вважав себе багатієм та господарем світу, тому що вижив.

Пандемія корони вже виявляється у соціальних зрушеннях.

Зокрема, в частині ринку нерухомості, оскільки зростатиме значення «домашніх офісів» через роботи на відстані. Вимоги соціальної дистанції актуалізують цифрове навчання й спілкування з допомогою технологічних платформ.

Фахівці стверджують: контури масштабних перемін ще належить усвідомити. Але вже зараз є очевидним, що ні робота, ні освіта не будуть такими, як раніше. Відходитиме й привабливість крупних мегаполісів, посилиться попит на простий і здоровий спосіб життя. Водночас збільшиться розрив між тими, кому в ньому поталанило, та тими, кого доля викидає на узбіччя буття.

Відтак треба не настільки перейматися надіями, а кожному посилено дбати про себе, своїх рідних та близьких. Особливо молоді. Бо лише в картах цифра 21 є щасливою.