fbpx
   

Працівники житомирської психлікарні знову перекривали дорогу

Медицина | 16:42, 18.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

18 вересня близько півсотні працівників житомирської психіатричної лікарні перекривали міжнародну трасу “Виступовичі-Могилів-Подільський”. Безперервно рухаючись пішохідним переходом, люди повністю заблокували рух трасою, через що утворились кількакілометрові затори, – повідомляє Суспільне.

Більше двох місяців медики не отримують свою заробітню плату, востаннє частину грошей у сумі 2 тисячі гривень їм видали ще на початку липня. Відтоді працюють на ентузіазмі та “в кредит”, каже медсестра психіатричної лікарні Вікторія Коритко:

“Останню заробітну плату ми отримали за липень місяць. Це близько двох тисяч гривень, в декого немає і стільки. 7 вересня ми були під обласною радою, нам пообіцяли, що за 10 днів ця ситуація буде вирішена, але пройшло більше часу і ситуація так і не вирішена”.

Ще один працівник лікарні Михайло Гриньов каже, що на проїзд немає грошей, тож, людям доводиться ходити на роботу пішки або їздити на велосипедах. За комунальні послуги теж немає чим платити.

Кожні 15 хвилин мітингувальники розблоковували дорогу та давали можливість проїхати. Незважаючи на це, на дорозі утворювалися затори довжиною у кілометр. Не обійшлося і без перепалок з водіями, які стояли у заторі.

На зустріч з протестувальниками приїхав начальник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик. Чиновник каже, що ситуація з невиплатою зарплат склалася через недофінансування від Національної служби здоров’я. Договір на надання послуг, який лікарня заключила з НСЗУ наприкінці березня, не може покрити потреб закладу, отож на сесії обласної ради прийняли рішення про об’єднання центру психічного здоров’я з наркологічним диспансером, що дало можливість укласти додаткові угоди з НСЗУ. Їх вже надіслали до НСЗУ, але пришвидшити процес їх підписання управління охорони здоров’я області не може.

За словами представниці Національної служби здоров’я України Лілії Гудзь, договори на надання додаткових послуг центром психічного здоров’я нині перебувають на стадії підписання. Одразу після підписання кошти будуть перераховані на рахунок установи.

Нагадаємо, 4 серпня працівники Житомирської психлікарні на три години перекривали міжнародну автотрасу, а 7 вересня приходили з протестом під облдержадміністрацію.