fbpx

   

Посадовець лісгоспу за багатомільйонні збитки може отримати 5 років

Кримінал | 17:58, 9.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Днями слідчі Слідчого управління ГУНП Житомирщини завершили досудове розслідування протиправних діянь головного лісничого одного із лісгоспів області. Чоловіка викрили у низці злочинів, у тому числі службових, пов’язаних із незаконною порубкою лісу, та спричиненні шкоди державі загалом на понад 15 мільйонів гривень.

Досудове розслідування проводилось одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України – ч.5 ст.27, ст.246 (пособництво в незаконній порубці лісу), ч.2 ст.366 (Службове підроблення) та ч.2 ст.367 (Службова недбалість).

Таким чином викритий у вчиненні вказаних протиправних діянь лісничий одного із лісгоспів Житомирщини обвинувачується у пособництві «чорним лісорубам». Слідством встановлено, що протягом 2016 року посадовець вносив завідомо неправдиві відомості до службової документації про розчищення лісу, в тому числі до лісорубних квитків, тож за його сприяння під виглядом санітарних робіт на визначених ділянках вирубувались здорові дерева. Загальна сума завданого державі збитку сягнула понад 15 млн. гривень.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за вказаними вище злочинами скеровано до суду. За чинним законодавством фігуранту може загрожувати від 2 до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з накладенням штрафних санкцій.

Досудове розслідування проводилось Слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області під процесуальним керівництвом прокуратури регіону.