fbpx
   

Поліція Житомирщини закликає стерегтися ошуканства у соцмережах

Кримінал | 12:35, 1.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Днями до Житомирського райуправління поліції надійшли два звернення щодо ошуканства, пов’язаного зі зламом акаунтів користувачів у соціальних мережах. Повіривши неправдивим повідомленням нібито від знайомих, заявники переказали шахраям понад 24 тисячі гривень.

Як повідомила 37-річна житомирянка, в одній із соцмереж їй надійшло приватне повідомлення з профілю її подруги. Йшлося про дорожньо-транспортну пригоду, в яку та нібито потрапила й тепер на лікування терміново необхідна значна сума грошей. У результаті жінка переказала близько 15 тисяч гривень на зазначену у повідомленні банківську картку. Лише згодом зателефонувала подрузі та дізналася, що жодної допомоги вона не просила.

Схоже повідомлення надійшло й іншій 27-річній містянці. Вона переказала на чужий банківський рахунок близько 9 тисяч гривень, повіривши, що її допомоги негайно потребує знайома людина.

Нині поліцейські встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація вказаних подій – ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Законодавством такі протиправні дії караються від штрафних санкцій до 3 років обмеження волі.

Водночас правоохоронці вкотре закликають громадян дбати про захист особистої інформації та критично ставитися до повідомлень стосовно потрапляння знайомих у біду з вимогою негайної грошової допомоги.

У ситуаціях, схожих на вищевказані, варто перевірити інформацію, що надійшла вам. Найпростіше спочатку зателефонувати знайомими та дізнатися особисто про стан їх здоров’я та потреби.

Задля запобігання стороннього доступу до ваших сторінок у соціальних мережах використовуйте багатоступеневу ідентифікацію, намагайтесь не користуватися функцією автозаповнення паролів, обирайте складні паролі доступу та змінюйте їх за найменших підозр щодо стороннього втручання.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області