fbpx
   

Поліція Житомирщини протидіє незаконним порубкам лісу

Кримінал | 17:48, 15.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Упродовж останніх двох тижнів правоохоронці посилили заходи з виявлення та припинення фактів  нелегальної вирубки лісів на Поліссі. 

До профілактичних відпрацювань залучаються поліцейські груп реагування територіальних підрозділів ГУНП, дільничні офіцери та оперативники кримінальної поліції. Також створено мобільну рейдову групу з числа працівників Управління превентивної діяльності ГУНП, які працюють в Овруцькому та Олевському районах для виявлення та припинення порушень у сфері лісокористування.

Як повідомив начальник поліції в області Юрій Олійник, проведений аналіз ситуації свідчить, що нелегальні вирубка та оборудки з лісом найбільш актуальні для північних районів Житомирщини. Нині поліцейські звертають прискіпливу увагу на дотримання суб’єктами господарювання усіх норм у діяльності, пов’язаної з лісообігом, у т.ч. перевезенням і деревообробкою.

Так, під час відпрацювання Коростенщини поліцейські зупинили у райцентрі габаритний «Рено» із завантаженими у напівпричеп колодами дубу. Під час перевірки виявилось, що далеко не вся деревина відображена у товарно-транспортній накладній, наданій водієм, а окремі колоди не мають відповідних номерних чіпів. Відтак усі обставини нині з’ясовуються у рамках розпочатого кримінального провадження.

Ще одне досудове розслідування за фактом незаконної порубки лісу слідчі Коростенського ВП ГУНП розпочали 14 липня. Напередодні увечері  вантажівку «DAF» під керуванням місцевого жителя із майже 140 колодами сосни патрульні групи реагування зупинили на автодорозі Київ – Ковель. У водія не виявилось документації, яка б підтверджувала походження лісу, а на колодах були відсутні маркувальні знаки.

Упродовж 14 липня в Овруцькому районі поліцейські груп реагування територіальних відділів виявили 4 лісовози, повністю завантажені деревиною. Уся вона перевозилась із порушеннями: або без підтверджуючих походження документів, або нечіпованою. Нині вантажівки із лісоматеріалом доставлені до місцевого відділення поліції. Тривають відповідні перевірки та визначення правової кваліфікації.

ЗІЛ із колодами дуба і без відповідних документів у керманича поліцейські зупинили у Пулинському районі.