fbpx
   

Поліція застерігає: розголошення конфіденційної інформації призводить до втрати коштів

Кримінал | 08:39, 10.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Черняхівські поліцейські розшукали причетного до ошуканства місцевого жителя. А працівники Бердичівського та Коростенського відділів поліції зареєстрували ще 2 випадки шахрайств, пов’язаних з розголошенням власниками банківських карток особистих даних. Поліцейські вкотре закликають жителів області бути вкрай обережними при проведенні фінансових операцій.

До Черняхівського відділення поліції звернувся житель району із заявою про шахрайські дії, пов’язані з наданням передоплати за виконання робіт. Чоловік розповів, що ще на початку року знайшов у соціальній мережі майстра, який взявся провести ремонт меблів. Утім за роботу він зажадав передоплату – 5 тисяч гривень. Але ні в обумовлені строки, ні пізніше роботу не виконав, та тільки надсилав текстові повідомлення з проханням відтермінувати замовлення через певні життєві негаразди. Зрештою взагалі перестав виходити на зв’язок.

Поліцейські встановили, що правопорушення вчинив 33-річний житель смт Пулин. Чоловік визнав свою провину та розповів, що кошти витратив одразу після отримання. Тож нині триває досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Законодавством такі дії караються штрафом від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 200 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

До Бердичівського відділу поліції звернулась 61-річна пенсіонерка із повідомленням про втрату майже 18 тисяч гривень з банківського рахунку. Як з’ясувалось, жінка ще у вересні погодилась на пропозицію незнайомця, який зателефонував на її мобільний, отримати додатковий заробіток, зареєструвавшись на певному інтернет-сайті. Відтак жінка переказала 7 тисяч гривень за нібито реєстрацію та вказала всі свої анкетні дані, а також конфіденційні відомості щодо документів та банківської картки. Деякий час чоловік надавав пенсіонерці консультації щодо роботи в інтернет-мережі та зрештою запропонував їй швидко заробити кілька тисяч доларів США. Він телефоном давав вказівки щодо підтвердження фінансових операцій. Після цього з кредитної картки бердичівлянки зникли 17800 гривень.

20-річний житель м. Коростеня потрапив у пастку шахраїв, які назвались банківськими працівниками. Чоловік повірив у повідомлення про блокування картки та телефоном назвав незнайомцю всі реквізити, що дозволили шахраєві зняти з рахунку 16,5 тисячі гривень.

Нині поліцейські з’ясовують обставини події ти встановлюють осіб, причетних до правопорушень.

Шановні громадяни! Правоохоронці вкотре закликають вас бути обачними у фінансових питаннях.

Пам’ятайте, що конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, особливо в телефонному режимі. Цю інформацію маєте знати тільки ви.

Працівники банків не телефонують та не просять вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших же коштів. Переоформлення карток та інші дії, пов’язані зі змінами рахунків, необхідно здійснювати лише особисто у банківських установах.

Зауважте, що пропозиції швидкого збагачення розраховані на довірливих людей та призводять до фінансових втрат, подекуди, значних.

Будьте уважними та розсудливими!

 Головне управління Національної поліції в Житомирській області