І знову про податки

Політика та економіка
7276
І знову про податки

Податкова служба нагадує українцям про необхідність обов’язкової сплати податків на нерухомість, що зафіксовано в змінах до Податкового кодексу України.

Необхідно знати, як правильно сплачується цей податок. Нинішнього року введено ставку податку в 1,5% від мінімальної зарплатні. А от наступного року зі збільшенням мінімалки підвищиться і податок. Звертаємо увагу, що оподаткуванню підлягає не вся площа нерухомості, а «зайва», що перевищує 60 метрів квадратних у квартирах, та більше за 120 «квадратів» у будинках.

Таким чином за кожен «зайвий» квадратний метр українцям варто готувати від 0 до 20,67 грн. Звідки така «виделка»? Справа в тім, що ставку оподаткування «зайвих» метрів визначають органи місцевого самоврядування, а отже, у кожному конкретному населеному пункті податок буде різний – від 0 і до максимальних 20,67 грн.

З наступного року сума оподаткування ще зросте від 0 до 48 грн і залежатиме від рішення депутатів місцевих громад.

На початку липня українцям уже почали надходити платіжки, які треба оплатити до кінця літа. У іншому випадку людей чекають штрафи за несвоєчасну сплату.

Якщо у власності людини є лише частина квартири або будинку, вона сплачує лише за цю частину. Але якщо в документах на право власності зазначено двох або більше власників і при цьому не вказано, яка саме частина нерухомості належить кожному з них, то сплачувати доведеться одному із власників за всю площу. Якщо вони не згодні з таким рішенням, це питання вирішується в судовому порядку.

До списку об’єктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню, внесли також і гаражі, сараї, будь-які добудови. Ставку податку для нежитлової площі визначають у місцевих адміністраціях та встановлюють у межах 0-1,5%. Як показує практика, сільські ради встановлюють «нульову» ставку оподаткування, а відтак селяни практично не платять за нежитлові приміщення.

Українцям нагадують, що за несплату податків громадян можуть притягнути до кримінальної відповідальності або ж навіть відібрати частину майна в рахунок боргу. Проте практично до цього не доходить. Зазвичай, якщо суд і карає особливо злісних «неплатників», то штрафи стягуються з їхніх доходів за місцем роботи.

Оцінка ставлення міжнародних інституцій до цього податку в цілому позитивна. Так, Генеральний секретар Європейської асоціації платників податків вважає, що реформування податкової системи відіграє важливу роль у залученні міжнародних інвестицій в Україну.

 

Автор: І. Шуляк