Допомога від ЄС

Політика та економіка
7124
Допомога від ЄС

Баранівська громада отримає фінансову та експертну підтримку від Ради Європи для реалізації місцевих ініціатив, а саме: створення громадської ради із залученням усіх груп населення.

Про це повідомляється на сайті Асоціації міст України.

Демократія починається на місцевому рівні

У рамках Форуму місцевої демократії, який відкрився 4 липня в с. Снов’янці Чернігівської області, голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг підписав Меморандум про взаєморозуміння з головами п’яти обраних громад, які реалізовуватимуть ініціативи. Громади Баранівки (Житомирська область), Чернівців, Кремінної (Луганська область), Первомайська (Миколаївська області) та Фастова (Київська область) отримають підтримку для реалізації місцевих ініціатив, спрямованих на більшу прозорість та підзвітність громадам органів місцевого самоврядування. Враховуватиметься також і гендерний баланс. У межах бюджету по кожній з ініціатив ця програма виконуватиметься в період з липня по листопад 2017 року. Для муніципалітетів з населенням до 20 тис. мешканців максимальний бюджет складатиме 8 тис. євро; для громад з населенням від 20 до 50 тис. мешканців — 14 тис. євро, а понад 50 тис. мешканців — 20 тис. євро.

«Демократія починається на місцевому рівні, — зазначила президент Конгресу, пані Гудрун Мозлер-Тьорнстром, — і це має дотримуватись для ефективної дії».

Конгрес пропонує стандарти та інструменти для того, аби найбільш ефективно відповідати запитам громад. Ініціативи будуть впроваджуватись у рамках проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки. Проект спрямовано на впровадження принципів демократії в Україні шляхом посилення інституційних та лідерських навичок місцевих обраних представників (міських голів та депутатів) та поширення кращих практик місцевої демократії.

 

Автор: І. Шуляк