fbpx
   

Погрожував матері фізичною розправою – житомирянина вдруге судитимуть за домашнє насильство

Суд | 13:28, 20.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

З початку року у Житомирі виявлено три факти скоєння домашнього насильства, кваліфікованих як кримінальні злочини. За процесуального керівництва Житомирської окружної прокуратури три обвинувальні акти скеровано до суду.

Наразі одну справу стосовно 28-річного житомирянина, розглянуто, вироком суду його визнано винним у скоєнні злочину за ст. 126-1 КК України та призначено покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки 6 місяців з іспитовим строком 2 роки.

Засуджений систематично вчиняв домашнє насильство стосовно своєї матері, з якою спільно проживає. Зокрема, безпідставно провокував конфлікти, нецензурно висловлювався та погрожував матері фізичним насильством.

Протягом 2019-2020 років за домашнє насильство над матір’ю стосовно так званого «сина» правоохоронцями складено 14 протоколів, які розглянуто судом та притягнуто особу до адміністративної відповідальності.

Однак ні адмінпокарання, ні зазначений вирок суду не змінили поведінки парубка. Вже перебуваючи на іспитовому терміні, скоїв новий злочин: наразі обвинувальний акт 30.03.2021 стосовно повторно вчиненого ним домашнього насильства над матір’ю скеровано до суду для розгляду.

Аналогічні кримінальні правопорушення у Житомирі встановлено і минулого року. Загалом за фактами домашнього насильства у 2020 році зареєстровано 14 кримінальних проваджень за ст. 126-1 КК України, дев’ять з яких розслідувано та скеровано до суду з обвинувальними актами, а стосовно трьох осіб винесено вироки.

Зокрема, кримінальне покарання застосовано житомирянину, який систематично ображав брутальною лайкою свою дружину та погрожував їй фізичною розправою. Двоє інших засуджених вчиняли насильство стосовно своїх сестер, один з них не просто конфліктував та агресивно реагував на будь-які зауваження, а й виганяв рідну сестру з домівки.

Довідково. Відповідно до ст.126-1 КК України – домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років. Можуть застосовуватися такі додаткові заходи, як заборона перебування у місці спільного проживання, обмеження спілкування з дітьми, заборона наближення на визначену відстань, листування та телефонні переговори, а також зобов’язання пройти програму для кривдників.