fbpx
   

Під Житомиром вчать спеціалістів радіоелектронної розвідки ЗСУ

Армія | 13:20, 16.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Під Житомиром на базі 190 навчального центру Сухопутних військ України військові з усіх підрозділів Збройних сил України проходять навчання з радіоелектронної розвідки.

Про це Суспільному розповів керівник школи спеціалістів радіоелектронної розвідки Олександр Гаук.

З його слів, під час навчання використовують зразки новітніх засобів озброєння закордонного і вітчизняного виробництва.

“Ми навчаємо високотехнологічній спеціальності, котра стосується радіоелектронної розвідки. Зараз в світлі наших останніх збройних конфліктів вона досить широко використовується. Мова йде як про радіоелектронні засоби, так і про засоби глушіння радіоелектронної техніки”, – каже Олександр Гаук.

Навчання проходять в умовах, наближених до реальних подій, на місцевості, де складніше орієнтуватися, приймати радіосигнали і налагоджувати апаратуру. Таким чином, за словами викладача школи спеціалістів радіоелектронної розвідки Сергія Лабунця, курсанти відтреновують уміння виконувати вже бойові завдання в інших місцях.

На навчально-тренувальному командному пункті, де вчаться курсанти, на пости радіоперехоплень приходять сигнали. Оператори отримують їх, аналізують і передають на спеціальний пристрій – пеленгатор.

“В даному випадку це “Пластун – РП 525”, – розповідає викладач школи спеціалістів радіоелектронної розвідки Дмитро Тичина. – Пеленгатор знаходить точку, ставить її, підписує і далі оцінює радіоелектронну обстановку. Це дозволяє виявити сили супротивників, визначити їх кількість. Тоді ми можемо орієнтуватися, хто проти нас стоїть, з якою технікою і апаратурою”.

Малогабаритна тактична система “Пластун РП-525” складається з двох напівкомплектів.

“На даному пості у нас розміщений один напівкомплект, який приймає сигнали. Він керується дистанційно з першого напівкомплекту, котрий знаходиться на іншому пості. Це переносна апаратура – її можна встановлювати у будь-якому місці. Вона має український інтерфейс, тобто зручна для користування будь-якому нашому оператору. Окрім того, вона має доволі значну точність”, – говорить Дмитро Тичина.

Перед тим, як приступити до роботи на реальній спецапаратурі, військові проходять навчання на комп’ютерних тренажерах.

“Наразі працюю над вивченням радіоприймача. Мені треба навчитися правильно виставляти частоту сигналу, аби можна було дізнатися достовірну інформацію та передати її далі”, – розповіла кореспондентам Суспільного курсантка Анастасія Заєць.

Навчання триватимуть два з половиною місяці. За їх результатами курсанти складатимуть іспити.

З початку 2021 року у 190 навчальному центрі Сухопутних військ України підготували майже дві сотні спеціалістів школи радіоелектронної розвідки.