fbpx
   

Онкохворих переселенців лікують у Житомирському онкодиспансері

Здоров'я | 15:38, 26.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Від початку російського вторгнення Росії в Україну тисячі пацієнтів із різними хворобами, у тому числі з онкологією, змушені були тікати від обстрілів та бойових дій. Багатьом треба продовжувати лікування, особливо тим, хто має онкологічні захворювання. Адже, якщо призупинити лікувальний процес, то це може спричинити погіршення стану пацієнтів, а головне – прогресування хвороби.

Про це поінформувала пресслужба Житомирської ОДА.

Наразі переселенці, які переїхали у Житомирську область та мають онкозахворювання, отримують необхідну медичну допомогу в Житомирському обласному онкологічному диспансері. До закладу вже звернулось майже 100 онкопацієнтів. Більша частина онкохворих проходять лікування амбулаторно, але є й ті, кому потрібне стаціонарне лікування. Таких майже 30 пацієнтів.

«Через електронну систему НСЗУ ми дізнаємось їхні дані, історію хвороби, на якому етапі лікування зупинився пацієнт тощо. У нашому закладі онкохворі можуть розраховувати на всю необхідну медичну допомогу. Консультуємо, надаємо хіміотерапевтичне та променеве лікування, за потреби проводимо хірургічні операції. Лікування проводиться безкоштовно, тими ліками, що є в наявності. При онкологічному захворюванні не можна зупиняти лікування, тому що не буде позитивного результату. І наш заклад приймає всіх, хто звернеться за медичною допомогою», – розповів директор комунального закладу Ігор Сабадаш.

Зазначимо, що Житомирщина прихистила вже усього більше 95 тисяч громадян, які евакуювалися через дії російських окупаційних військ.