fbpx
   

Очільники міст Житомирщини, де проходили протести проти підвищення тарифів, прокоментували ситуацію

ЖКГ, Події | 16:45, 11.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Міські голови Житомира, Коростеня та Бердичева – міст Житомирщини, у котрих 10 січня проходили протести проти підвищення тарифів, – прокоментували ситуацію і розповіли про подальший план дій у вирішенні питання, – повідомляє Суспільне.

10 січня у день протестів міський голова Бердичева Сергій Орлюк виходив до бердичівлян, котрі прийшли під міськраду протестувати проти підняття тарифів на газ, його транспортування та електроенергію.

“Розмова вийшла дуже емоційна, – написав Сергій Орлюк на своїй сторінці у мережі Facebook. – Адже людям, особливо пенсіонерам, реально не вистачає коштів на життя. Бачу і розумію, що “енергетична політика” Уряду потребує коригування в інтересах громади. Інакше отримаємо соціальний вибух. Моя пропозиція як Бердичівського міського голови: на наступному тижні провести позачергову сесію Бердичівської міської ради та прийняти відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів з вимогою переглянути тарифи на газ та його транспортування і тарифи на електроенергію. Також прошу усіх жителів Бердичівської міської територіальної громади скористатись своїм правом на звернення до Президента України та підписати петицію на офіційному порталі з вимогою знизити енергетичні тарифи”.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин на своїй сторінці у мережі Facebook поінформував, що тарифи у місті місцева влада готова зменшити одразу після того, як держава зменшить ціни на газ чи на його транспортування.

“Міська влада і я особисто зацікавлені, щоб тарифи були якомога нижчі, – пише Сергій Сухомлин. – І під час минулого опалювального сезону, коли Нафтогаз зменшував ціну на газ, ми декілька разів зменшували ціну на опалення. Зараз своїм рішенням, ми не зменшуємо чи збільшуємо тариф. Ми вносимо зміни в складові тарифу, які приймає чи НКРЄ, чи Кабінет Міністрів чи Нафтогаз. Це фактично збільшення вартості транспортування газу, самої вартості газу, електроенергії та коригування зарплати в зв’язку з підняттям мінімальної заробітної плати. І що ще важливо: цього року змінилось законодавство. Якщо раніше, під час опалювального сезону, монополісти не могли зупинити подачу електроенергії чи газу по місту, то в цьому році вони вже таке право мають. Я не можу ставити під загрозу безпеку міста і наражати наші комунальні підприємства на можливість повного їхнього відключення від газу чи електропостачання. Ми готові забрати мережі газопостачання на баланс міста, аби зменшити вартість транспортування газу. Про це йшлося неодноразово, але на жаль, залежить не лише від нас”.

Міський голова Коростеня Володимир Москаленко у телефонному коментарі Суспільному сказав, що повністю підтримує жителів Коростеня, які вийшли протестувати:

“Я на жаль, не зміг вчора бути там, до людей виходив мій перший заступник – Юрій Вигівський. Але я хочу сказати, що ми повністю підтримуємо людей. Зараз готуються до підпису листи та звернення – будемо їх направляти на Кабмін, Президента, Верховну Раду, аби вони переглянули рішення про підвищення тарифів. Зрозуміло, що це, в першу чергу, стосується Кабміну, але ми направлятимемо листи всюди”.

Нагадаємо, 10 січня на Житомирщині люди виходили на мітинг, щоб висловити свій протест проти підвищення тарифів.