fbpx
   

Новоград-Волинський планують перейменувати на Звягель

Cуспільство | 15:41, 5.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Новоград-Волинський планують перейменувати на Звягель, а район – у Звягельський. Про це йдеться у повідомленні Новоград-Волинської міської ради.

На адресу керівництва міської територіальної громади надійшли звернення з ініціативою повернення місту Новограду-Волинському його історичної назви – Звягель. Такі звернення адресовані ініціативною групою щодо перейменування міста (до складу входять місцеві краєзнавці, громадські активісти, колишні міські голови), громадськими об’єднаннями, Радою старійшин та Радою міських голів.

На звернення громадськості, для всебічного розгляду питання, вивчення різних поглядів та думок, міським головою прийняте розпорядження від 28.01.2021 року «Про створення робочої групи з питань перейменування міста Новограда-Волинського та внесення змін до символіки Новоград-Волинської міської територіальної громади». До її складу увійшли голови та представники депутатських фракцій, краєзнавці, історики, громадські активісти. 4 лютого відбулося перше засідання робочої групи.

Секретар міської ради Оксана Гвозденко поінформувала присутніх з нормативно-правовими актами, які регламентують процес перейменування географічних назв населених пунктів України. Також йшлося про витрати, які понесе за собою перейменування міста. Зокрема, змінити прописку в ЦНАПі – безкоштовно; вартість нових штампів та печаток – від 200 до 500 гривень; реєстрація нового статуту підприємства чи організації – близько 700 гривень. Виготовлення нової адреси для юридичної особи – 680 гривень, для ФОПів – 230 гривень. Що стосується документів на власність, то для їх переоформлення жителям громади потрібно буде лише отримати довідку про прийняте рішення щодо перейменування.

Домовились напрацювати «дорожню карту» дій. Адже, відповідно до передбаченої нормативними актами процедури, на звернення громадськості вже створено робочу групу, затим буде організоване громадське обговорення та громадські слухання, за їх підсумками проект рішення виноситиметься на сесію міської ради, і, в разі позитивного розгляду – остаточне рішення прийматиметься Верховною Радою України.

Нагадаємо, після 2-го поділу Польщі (1793 р.) Звягель перейшов до складу Російської імперії. Указом російської імператриці Катерини II від 5 липня 1795 Звягель перейменовано на Новоград-Волинський і визначено адміністративним центром новоствореної Волинської губернії. Проте через брак приміщень для розміщення губернських служб, місто так і залишилося повітовим.