fbpx
   

Нацбанк не рекомендує вивозити готівкову гривню за кордон

 Поділитися

Поділитися в

Національний банк України рекомендує громадянам, що виїжжають за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої карткові рахунки в Україні.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зробити це можна у відділенні банку, маючи з собою паспорт або через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування, банкомати з функцією приймання готівки.

Як зазначає НБУ, українці за кордоном можуть безготівково сплачувати за товари та послуги за допомогою платіжних карток, емітованих українськими банками, а також знімати необхідні суми готівкою в іноземній валюті країни перебування. Конвертація за такими операціями відбуватиметься за курсом, установленим українським банком-емітентом (а не курсом готівкового обміну).

“Громадяни, які залишили країну, маючи з собою готівкову гривню, зіткнулися з неможливістю обміняти її на валюту або вимушені здійснювати такий обмін майже за безцінь. Національний банк розуміє цю проблему та вже працює над її вирішенням із центральними банками сусідніх країн”, – зазначив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

НБУ не встановлював жодних обмежень на безготівкові розрахунки, зокрема лімітів щодо сум здійснення операцій із використанням платіжних карток за кордоном.