fbpx
   

Найстаршому та найбільшому дубу Житомирщини – 600 років

Екологія | 18:33, 23.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Ювілей відзначили 20 вересня. Дату цю вибрали символічно, бо на це число в нинішньому році припадає День працівника лісу – повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Внесуть зміни і в «паспорт» дуба – тепер на табличці біля нього у графі «вік» буде зазначено «600 років».

У заказнику «Над Тетеровом» дубів такого поважного віку – близько сотні, Патріарх же – найстаріший та найвищий. Через те, власне, і страждає – мало не щороку у нього влучає блискавка. Проте велетень тримається, і цьому лісівники тихо радіють.

Як і повсюдно, із цим деревом-старожилом місцеве населення пов’язує багато легенд. Однак перекази про те, що тригірські дуби доправляли Петру І для будівництва кораблів – скоріше всього, є лише домислами. А от ймовірність того, що ці дуби «зустрічали» Богдана Хмельницького – досить велика, бо як свідчать історичні дані, в першій половині 17 століття гетьман відвідував Тригірський чоловічий монастир, розміщений неподалік.

Важко навіть уявити, скількох відвідувачів бачив на своєму віку Патріарх! Адже в безпосередній близькості від нього розміщується санаторій «Дениші», на лікування до якого в недалекому минулому приїздили з усього Союзу, та ще скельний масив – місце проведення всеукраїнських змагань альпіністів та рятувальників.

Патріарх є і одним з найвищих дубів в Україні, висота його сягає 33 метрів.