fbpx
   

На Житомирщині знайшли останки вісьмох солдатів Червоної армії

Події | 15:32, 24.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

22 травня група історико-патріотичного об’єднання «Пошук» проводила пошукові роботи в Коростенському районі Житомирської області.

Пошуківці відпрацьовували інформацію від шукача монет. Як стало відомо, восени минулого року він знайшов радянську каску з черепом всередині. Довгий час тримав інформацію у секреті і лише нещодавно вирішив повідомити про свою знахідку.

Локація виявилась доволі складною, адже у яму почали поступати ґрунтові води. У зв’язку з цим довелося робити дренажі та періодично вичерпувати воду відрами. При розширенні ями виявилось, що в ній лежить не один солдат, а набагато більше. Так як не було фізичної можливості зробити повноцінну зачистку і не було впевненості, що вдасться правильно розділити солдат, було прийнято рішення зробити умовне розділення. Після завершення робіт на локації на банери було викладено рештки 4-х солдат РСЧА, які загинули в липні-серпні 1941 року. При солдатах не було взуття, підсумків, ременів та інших штатних речей. Лише одна каска, скляна фляга та окуляри. Вірогідно, що в них все забрали свої, в тому числі і медальйони. Нажаль воїни залишаться невідомими.

Згодом вдалося знайти ще одного солдата РСЧА. В яму також прибувала вода, але в меншій кількості. При солдаті була каска СШ-39, протигаз, декілька радянських монет, взуття та медальйон відсутні.

Загалом за день було знайдено 5 солдат РСЧА. Нажаль всі воїни залишаться невідомими. Роботи на даній локації будуть продовжені.