fbpx
   

На Житомирщині знайшли останки 8 солдат Червоної армії

Події | 13:45, 29.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

28 листопада було продовжено польові роботи в Коростенському районі. За день було знайдено 8 солдат Червоної армії та 7 медальйонів.

Про це інформує історико-патріотичне об’єднання «Пошук».

Воїни загинули від вогню важкої артилерії в серпні 1941-року при обороні міста Коростень. Про це свідчать поранення, які вони отримали. При такому обстрілі шансів на виживання практично немає.

Солдат №75 лежав на глибині 70 см. На голові каска СШ-36, на ногах були кірзові чоботи. В кишенях галіфе знаходився медальйон. В районі поясу знаходився протигаз та чашка, поряд лежала велика саперна лопата.

Солдати №76 та №77 лежали в одній ямі валетом. Обидва були в касках, при собі мали протигази, чашки та медальйони. Солдат №76 носив на поясі німецькі підсумки. Каска солдата №77 була роколота на дві частини.

Солдат №78 лежав на глибині 60 см. На голові була каска СШ-36 в декількох місцях пробита осколками. На ногах кірзові чоботи. В нагрудній кишені знаходився медальйон. В районі голови та ніг лежали противогази.

Солдат №79 лежав обличчям донизу на глибині 40 см. Голова розтрощена на частини. Взутий у кірзоі чоботи. В районі тазу було знайдено медальйон.

Солдата №80 лежав на глибині 1,2 метри у скрученому положенні. Взутий у ялові чоботи, на голові каска СШ-39. При собі мав чашку, декілька монет, мундштук та футляр для зберігання голок. Медальйон відсутній.

Солдат №81 лежав на глибині 1 метр у скрюченому положені. Біля голови лежала каска СШ-39 та саперна лопатка. На поясі знаходилась фляга і саперна лопатка. В районі тазу було знайдено розкручений смертний медальйон.

Солдата №82 лежав обличчям донизу на глибині 40 см. Взутий у кірзові чоботи, а на голові каска СШ-36. В нагрудній кишені знаходився медальйон.

“Маємо реальні шанси встановити імена воїнів та повернути їх додому”, – зазначають пошуківці.