fbpx
   

На Житомирщині за допомогою знімків із супутника виявили незаконне сміттєзвалище

Екологія | 11:18, 25.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Працівники Національного центру управління випробувань космічних засобів за допомогою обробки знімків із супутника виявили у Брусилові незаконне стихійне сміттєзвалище.

Про це Суспільному розповів завідувач кафедри геодезії та землеустрою Поліського національного університету Віталій Гуреля. За його словами, сміттєзвалище виявили за допомогою порівняння зображень із супутника, де були помітні нетипові для природного середовища об’єкти.

“Коли виявляємо якесь сміттєзвалище, то також підключаємо знімки з історії і порівнюються, яке було його поширення за роками, – каже Віталій Гуреля. – Супутникові знімки були використані за період з 2010 по 2020 роки. Площа змінювалась з 1,6 до 3,18 гектарів”.

Під час перевірки сміттєзвалища представники Державної екологічної інспекції Поліського округу встановили, що площа сміттєвого полігону – понад 3 гектари.

“Селищна рада створила комунальне підприємство, яке займається вивезенням побутових відходів на території Брусилівської селищної ради. Під час перевірки виявлено, що комунальне підприємство “Добробут” вивозить побутові відходи на територію в межах Брусилова. На цій території відсутні права на користування земельною ділянкою, будь-які документи на цю земельну ділянку. Тобто це – стихійне сміттєзвалище. Було відібрано зразки грунту. Загальний розмір збитків становить 3 мільйони 762 тисячі гривень”, – розповів представник Держекоінспекції Поліського округу Олександр Якимчик.

Голова Брусилівської громади Володимир Габинець каже, що сміттєзвалище на цій території існує понад 40 років, і, якщо його ліквідувати, то мешканцям Брусилова не буде куди звозити побутові відходи.

“Сьогодні в радіусі 40-50 кілометрів, де вигідно сміття возити на утилізацію, немає такого підприємства, яке б займалось утилізацією і сортуванням сміття. В приписі є багато запитань і ми будемо реагувати на ці приписи. Ми звичайно будемо звертатись і відстоювати свою позицію”, – сказав голова громади.