fbpx
   

На Житомирщині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу

Екологія | 09:34, 28.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

На початку вересня на території Житомирської області Держпродспоживслужба проведе вакцинацію від сказу диких м’ясоїдних тварин. З літаків розкидають майже 640 тисяч доз вакцини. Вакцинації не підлягатимуть населені пункти, водні об’єкти, автомагістралі та зони, заборонені для польотів цивільної авіації, – повідомляє Суспільне.

За словами прессекретарки Держпродспоживслужби в Житомирській області Галини Зарицької, вакцина в своєму складі містить штучно послаблений штам вірусу сказу SAD Bern та біологічний маркер (антибіотик тетрациклінового ряду).

Після прокушування полімерного блістера вакцинний вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини тварини. Організм вакцинованої тварини розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ. Формування імунітету у вакцинованих тварин складає 21 день і триває мінімум 1 рік.

Галина Зарицька каже, що через 30 днів після кампанії з вакцинації проводиться відстріл лисиць з розрахунку 2 особини на 100 квадратних кілометрів мисливських угідь. Біологічний матеріал цих тварин направляють на проведення лабораторних досліджень.

На території Житомирської області протягом 2018-2019 років проведено 2 осінні кампанії із розкладання пероральної вакцини за допомогою авіатранспорту.

Від всієї кількості досліджених лисиць у 2018 році вірусоносійтво виявлено у 10,5% тварин, у 2019 році цей показник становив – 3,9%.

Зі слів Галини Зарицької, із запровадженням імунізації диких тварин показник кількісті захворювання лисиць на сказ зменшився на 40%, що свідчить про дієвість пероральної вакцинації. Так, за 2019 рік зареєстровано 43 неблагополучних пункти, що на 18 менше до 2018 року. Станом на сьогодні зареєстровано 22 неблагополучні пункти, що на 1 менше до відповідного періоду минулого року. В цих пунктах виявлено 23 хворі тварини: 9 собак, 8 котів, 5 лисиць, 1 куниця.

У Держпродспоживслужбі кажуть, що найбільшу кількість неблагополучних пунктів зареєстровано в Новоград-Волинському районі – 4 та Бердичівському і Ружинському районах – по 3.

В 11 районах області випадки сказу тварин не реєструвалися.