fbpx
   

На Житомирщині виявили поховання солдат 195 стрілецької дивізії Червоної армії

Події | 14:07, 29.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

На Житомирщині завдяки шукачу монет виявили поховання солдат 195 стрілецької дивізії Червоної армії.

Про це повідомляє історико-патріотичне об’єднання «Пошук».

“На днях до нашої організації звернувся чоловік на ім’я Валерій. Він повідомив, що ходив по полю в Новоград-Волинському районі та шукав монети. Розкопавши черговий сигнал він побачив каску, підняв її і побачив, що всередині знаходиться череп. Далі копати не став, зробив декілька фото, прикопав яму та зробив відмітку на Google карті. Цю інформацію передав нашій пошуковій групі. Так як місце було доволі “людне” і була вірогідність що хтось може повторно знайти солдата, було вирішено не відкладати процес підйому солдату на наступний рік”, – інформують пошуківці.

27 грудня група приїхала на місце знахідки і за декілька годин роботи солдат був розчищений. На голові була вдіта каска СШ-39, на поясі ремінь, а на ногах черевики. В районі грудної частини було знайдено 2 кулі калібру 9мм, що свідчить про те що солдат був поранений і його добили чергою з пістолету-кулемету MP-38/40, на превеликий жаль одна з куль ймовірніше всього влучила в смертний медальйон і розбила його так як він лежав в нагрудній кишені. Солдат залишиться невідомим.

За 20 метрів від першої локації було знайдено ще одного солдата. Він лежав на глибині 50 см. При ньому була каска СШ-39, черевики, протигаз, в кишені галіфе лежала ложка, а в нагрудній кишені знаходилось дзеркальце, зірка до пілотки, зірка невідомого походження та медальйон. Череп солдата був повністю розбитий.

Під кінець дня нами було знайдено, ще одне місце де знаходиться як мінімум 2 солдати Червоної армії, проте часу майже не залишалося і їх підйом відбудеться дещо пізніше.

“Ось так випадкова знахідка однієї людини допомогла знайти місце де в липні 1941 року загинули солдати 195 стрілецької дивізії. Скільки їх там лежить – невідомо. Ми продовжимо працювати на даній локації в наступному році. Хочеться сказати велике дякую Валерію за те що він зробив все правильно”, – зазначили в об’єднанні.