fbpx
   

На Житомирщині висіють понад 100 тонн лісового насіння

Екологія | 11:18, 15.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

В непростих умовах воєнного часу в держлісгоспах Житомирщини проводиться висівання лісового насіння у розсадниках та теплицях.

Про це повідомляє пресслужба Житомирського ОУЛМГ.

Загалом лісівники запланували засіяти майже 23 гектари площ, а до наступної лісокультурної кампанії отримати близько 40 мільйонів штук стандартних сіянців для створення лісових культур.

Минулого року держлісгоспи заготовили 119 тонн насіння різних лісових порід: близько 100 тонн жолудя, понад 2 тонни сосни та інші лісові породи. Понад 80% усього насіння збирається на об’єктах постійної лісонасіннєвої бази. Спеціалісти, котрі відповідають за його збір, зберігання та підготовку до висівання, мають подбати не лише про достатню його кількість, а насамперед про якість.

Зазначимо, для забезпечення потреб лісгоспів в садивному матеріалі, в області функціонують 177 постійних лісових розсадників, загальною площею 100 га. В минулому році побудовано 11 нових сучасних теплиць та запущено роботу нової шишкосушарні з автоматизованою системою очищення і електричними сушильними камерами та сучасного спеціалізованого насіннєсховища.

У цілому асортимент садивного матеріалу держлісгоспів складає близько 50 порід.

Роботи тривають.