fbpx
   

На Житомирщині випалювання сухої трави ледь не призвело до фатальних наслідків

 Поділитися

Поділитися в

1 квітня внаслідок випалювання сухої трави опіки різного ступеню тяжкості отримали троє жителів Житомирщини. Поліція нагадує про заборону самовільного випалювання рослинності або її залишків. Пам’ятайте, такі дії можуть призвести до масштабних пожеж та тяжких наслідків. Будьте відповідальними!

Увечері 1 квітня до поліції надійшло повідомлення про доставлення до Брусилівської лікарні двох жителів с. Карабчина з опіками. Попередньо, 80-річний пенсіонер спалював траву на присадибній ділянці, у цей час йому стало зле та чоловік втратив свідомість. 78-річна дружина пенсіонера намагалась загасити полум’я, яке вже перекинулося на чоловіка. У результаті обоє отримали термічні опіки різного ступеню (у чоловіка медики діагностували ураження близько 70-90% тіла, у жінки – 40%).

Цього ж вечора до Попільнянської лікарні з опіками близько 40% тіла доставили 61-річного жителя селища. Чоловік також спалював траву на власній присадибній ділянці. Вогонь почав розповсюджуватися і на сусідні ділянки, тож він намагався самостійно загасити пожежу. У результаті отримав опіки різного ступеню.

Поліція з’ясовує всі обставини подій та нагадує, що чинним законодавством заборонено самовільне випалювання рослинності або її залишків. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за це передбачені значні штрафні санкції.

Окрім цього, необережне поводження з вогнем може призвести до масштабних пожеж та тяжких наслідків. Нагадаємо, минулого року такі події сталися на півночі Житомирщини. Зокрема, упродовж 16-17 квітня 2020 року було зареєстровано 22 масштабні пожежі у лісових масивах Лугинського, Овруцького, Олевського та Радомишльського районів загальною площею близько 6 тисяч гектарів. Також великі пожежі були на Романівщині та Коростенщині. Унаслідок таких лих було завдано значних збитків. У тому числі згоріли й оселі та інші приміщення жителів області, знищені цілі лісові масиви.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області