fbpx
   

На Житомирщині вихованці дитячого табору вирізьблюють двометрову скульптуру для козацького кургану

Культура | 14:39, 3.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Хорошівському районі вихованці дитячого табору “Стрибожі правнуки” разом з батьками вирізьблюють двометрову дерев’яну скульптуру козака Мамая. Скульптуру планують встановити на козацькому кургані, – інформує Суспільне.

Матеріалом послугувала соснова колода, каже керівник табору Володимир Лисюк. Для скульптури обрали саме козака Мамая, бо це збірний образ козака-захисника:

“Хто такий Мамай? Це зібраний образ козака-захисника. До початку 20 сторіччя зображення козака Мамая було в кожній українській хаті. Його зображували в турецькій позі – він сидів, схрестивши ноги. Як правило під дубом, бо прадуб у нас козаків вважається тотемним деревом. Саме на прадубі сокіл звив гніздо і зніс яйце, яке стало всесвітом”.

Роботу над виготовленням майже двометрової скульптури почали зі створення обличчя.

Після завершення роботи, скульптуру, яка за словами Володимира Лисюка складатиметься ще з двох частин, встановлять на козацькому кургані:

“Так сталося, що минулого року побратим Ау, який родом з села Бельківці Коростишівського району показав нам там занедбаний козацький курган часів Гетьманщини. Коли ми підняли документи, з них дізналися, що під час визвольної війни під Бельківцями відбувся страшний бій козаків Білоцерківського полку з польськими крилатими гусарами. В цьому бою полягло три сотні козаків. Ми з братами зібралися і вирішили цей курган взяти під опіку. Встановимо на кургані пам’ятний козацький хрест і ось цю дерев’яну скульптуру Мамая”.

Дерев’яну скульптуру козака Мамая вихованці дитячого табору “Стрибожі правнуки” разом зі своїми батьками вирізьблюватимуть протягом трьох днів. Завершити роботу планують 4 липня.