fbpx
   

На Житомирщині вибухотехніки знешкодили понад 1200 боєприпасів

Безпека | 13:14, 7.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Станом на кінець травня поліцейські вибухотехніки провели розчистку від нерозірваних боєприпасів в 11 населених пунктах Народицької громади і беруть участь у відновленні безпечного простору на Київщині після звільнення територій від окупації РФ.

Як повідомив начальник підрозділу вибухотехнічної служби ГУНП Житомирщини Володимир Підкуйко, з початку року фахівці поліції на території регіону виявили та знешкодили більш як 1240 небезпечних боєприпасів.

Наші працівники залучалися і залучаються до роботи на місцях вибухів, падіння ракет і літаків, на залишених ворогом позиціях та у звільнених від окупації населених пунктах. Відтак на Житомирщині за нашої участі очищено від боєприпасів більше 260 га на півночі області та майже 200 будівель і споруд інфраструктури, – зауважив він.

Також група поліцейських-вибухотехніків Житомирщини працює у складі зведеного загону, що розміновує місцевість у звільнених від окупації районах Київської області.

Зважаючи на реальну вибухонебезпеку, поліцейські закликають громадян бути пильними і обережними. Обов’язково поясніть дітям необхідність бути уважними. У разі виявлення нерозірваного боєприпасу не можна близько підходити, рухати, переносити, нагрівати, стукати по ньому тощо. Позначте місце знахідки яскравою тканиною, гілкою або стрічкою. Подбайте, щоб ніхто з людей не заходив у потенційно небезпечну зону. Про виявлення подібних знахідок повідомте до найближчого відділку поліції, штабу територіальної оборони або органу влади.

Нагадаємо, днями у Народицькій громаді під час дискування поля борона трактора наїхала на осколковий елемент від касетної бойової частини ракети, унаслідок чого відбувся вибух. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Пошкоджень зазнало тракторне обладнання.