fbpx
   

На Житомирщині вибухотехніки поліції майже щодня ліквідовують загрозу вибуху

Безпека | 17:17, 22.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

З початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну фахівці вибухотехнічної служби ГУНП працювали на місцях кількох десятків вибухів на території Житомирщини. Усі розірвані боєприпаси були ідентифіковані, а їх залишки зібрані як наочні свідчення воєнних злочинів.

Загалом у 2022 році кількість службових виїздів вибухотехнічного підрозділу поліції зросла у рази – нині їх понад сотні. У січні-лютому на етапі гібридної війни та підготовки до відкритої агресії росії проти України в області відбулась хвиля масових «замінувань», переважно установ м. Житомира. Так, у цей період надійшло 166 повідомлень про загрозу вибуху. Для підготовки жителів обласного центру та загалом Полісся до правильних дій у таких умовах поліцейські вибухотехніки провели 20 занять з працівниками медичної та освітньої галузей, комунальних закладів тощо.

З початком нового етапу російсько-української війни на території області постійно відбуваються вибухи та виявляються вибухонебезпечні предмети. Майже щодня поліцейські ліквідовують загрозу вибуху, знешкоджують нерозірвані боєприпаси або підозрілі предмети.

Загалом з початку року вилучено 98 вибухонебезпечних предметів та знешкоджено 83 одиниці боєприпасів.

Поліцейські застерігають, найнебезпечніші з них – сучасні боєприпаси російської армії з радіоелектронними підривачами, що з різних причин не вибухнули й перебувають у зведеному стані.

Тож поліцейські закликають громадян бути пильними та обережними. Обов’язково поясніть дітям про необхідність бути уважними та не чіпати підозрілі предмети та завідомо небезпечні боєприпаси. До них не можна близько підходити, рухати, переносити, нагрівати, стукати тощо. Позначте місце знахідки яскравою тканиною, гілкою або стрічкою. Подбайте, щоб ніхто з людей не заходив у потенційно небезпечну зону. Про виявлення подібних знахідок повідомте до найближчого відділку поліції, штабу територіальної оборони або органу влади.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області