fbpx
   

На Житомирщині встановили сучасний лісонасіннєвий комплекс

Екологія | 13:38, 25.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Радомишльському держлісгоспі встановили сучасний лісонасіннєвий комплекс, що забезпечує збереження високих показників якості насіння від збирання до висівання

Про це повідомляє Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства.

“Нову шишкосушарню нещодавно запустили в роботу в Радомишльському держлісгоспі Житомирського обласного управління лісомисливського господарства. Тепер на базі Білківського лісництва цього підприємства повноцінно функціонує сучасний лісонасіннєвий компмлекс, котрий складається із шишкосушарні та насіннєсховища на 2 холодильних камери загальним обємом 52 кубічних метри”, – йдеться у повідомленні.

Комплекс (на разі такого типу – єдиний в області) обладнаний з використання сучасних технологій, котрі забезпечують збереження високих показників якості насіння на усіх етапах: від збирання до висівання.

«Спочатку привезену з лісу шишку ми поміщаємо в спеціальний барабан, – розповідає помічник лісничого Білківського лісництва Олександр Гальченко. – Барабан обертається і таким чином відбувається очищення шишок від хвої, гіллячок та нестандартних екземплярів. Далі очищені шишки поміщаємо до сушильних шаф, де оптимальна для висушування температура підтримується автоматично.»

В сушильну шафу одночасно можна завантажити близько 100 кг шишок. В залежності від вологості, час сушіння займає від 8 до 24 годин.

Після того, як шишки розкриються, в тій же барабанній установці з них витрушують насінинки-крилатки. Після обезкрилювання в спеціальному сепараторі насіння очищують від сміття, вибраковують порожнє та пошкоджене. Наступним етапом насіння проходить дезинфекцію і висушується в спеціальній сушарці.

Усі процеси в роботі шишкосушарні автоматизовані, сушильні шафи працюють на електриці. Усе обладнання – вітчизняного виробництва.