fbpx
   

На Житомирщині вперше в Україні засудили «смотрящого» – 7 років позбавлення волі

Суд | 11:53, 16.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Вперше в Україні за поширення злочинного впливу в Житомирській області засудили «смотрящого» до 7 років позбавлення волі: кримінальний авторитет займався «вибиванням» неіснуючих боргів.

Про це повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

“Задля посилення протидії організованій злочинності у 2020 році законодавець доповнив Кримінальний кодекс України декількома статтями, у тому числі ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), що надало законних підстав притягувати до кримінальної відповідальності кримінальних авторитетів та виносити вироки із реальним покаранням”, – йдеться у повідомленні.

Відтак за публічного обвинувачення прокурорами Житомирської обласної прокуратури 11.02.2022 вперше в Україні до реального покарання засуджено ув’язненого, який до того ж перебував у статусі «смотрящого» (має 12 судимостей), та в силу свого статусу займався «вибиванням» неіснуючих боргів.

Прокурори довели його вину у вимаганні чужого майна з погрозою заподіяння тяжких тілесних ушкоджень потерпілому, вчиненому повторно, та поширенні злочинного впливу (ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 255-1 КК України). Вироком Богунського районного суду м. Житомира «смотрящого» засуджено, з врахуванням невідбутого строку, до позбавлення волі на 7 років і 2 місяці.

Установлено, що 37-річний уродженець Житомирщини, відбуваючи чергове покарання в установі виконання покарань, у липні минулого року, на прохання раніше судимої місцевої жительки, взявся «вибивати» у чоловіка неіснуючий борг, до того ж, удвічі збільшивши суму.

Засуджений неодноразово телефонував «боржнику» та вимагав сплатити гроші до конкретної дати. У разі несплати щоразу погрожував застосувати свій кримінальний авторитет та залучити підконтрольних йому осіб на волі для вчинення над потерпілим фізичної розправи і знищення його майна.

Як повідомлялося раніше, замовниці «вибивання» боргу також інкримінували скоєння злочину за ч. 1 ст. 255-3 КК України (звернення до особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу з метою застосування такого впливу до іншої особи), обвинувальний акт скерований до суду для розгляду.