fbpx
   

На Житомирщині в заповіднику загарбники підпалили 600-річний дуб

Війна, Екологія | 12:18, 10.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

У природному заповіднику «Древлянський» на Житомирщині російські загарбники підпалили 600-річний дуб, що є пам’яткою природи.

Про це заповідник повідомляє у Фейсбуці.

“У період повномасштабної війни та активних бойових дій у багатьох куточках України руйнувань зазнає не лише архітектура міст, а й архітектура природи.

У заповіднику ріс 600-річний дуб. Його важко було не помітити: заввишки понад 25 метрів, дерево було огороджене та мало табличку природно-заповідного фонду.

Окупанти обстрілювали території ПЗ «Древлянський» в с. Звіздаль та здійснили цілеспрямований підпал пам’ятки природи. Той дуб становив особливу рекреаційну цінність та приносив естетичну насолоду. Щороку він збирав під своїм розлогим гіллям жителів околиці та вабив гостей із різних куточків України”, – йдеться у повідомленні.

Природний заповідник «Древлянський» – природоохоронна територія в межах Народицького району Житомирської області. Розташований на південь і схід від смт Народичі, вздовж річки Уж та її правих приток — Лозниця, Ослів і Звіздаль.

Територія заповідника охоплює значні площі лісів, забруднених радіонуклідами, тобто зони безумовного відселення, розділені невеликими масивами колишніх сільсько-господарських угідь.