fbpx
   

На Житомирщині судитимуть кримінального авторитета з 14-річним «стажем»

Суд | 08:03, 18.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кримінального авторитета з 14-річним «стажем» судитимуть за поширення злочинного впливу у колонії.

Про це  повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

“Прокурори Коростенської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно ув’язненого однієї з виправних колоній, якому інкримінують умисне встановлення та поширення у суспільстві злочинного впливу, вчинене в установі виконання покарань (ч. 2 ст. 255-1 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що неодноразово судимий 39-річний чоловік, який раніше відбував покарання у п’яти різних виправних колоніях загальним терміном понад 14 років, підтримуючи злодійські традиції, набув серед засуджених статусу кримінального авторитету.

У колонії на Житомирщині виконував роль «смотрящого» за житловою зоною дільниці, контролював доставку і розподіл заборонених предметів та наркотичних засобів до установи, від збуту яких поповнювався так званий «чорний общак». Взявши на себе повноту неформальної влади, встановлював правила поведінки за «злодійськими законами» та контролював їх виконання, забезпечував постачання у колонію тютюнових виробів, продуктів харчування, мобільних телефонів, вирішував суперечки між ув’язненими та призначав покарання, брав участь у злочинних зібраннях (сходках).

Крім цього, кримінального авторитета обвинувачують у незаконному обігу наркотичних засобів та низці інших злочинів (ч. 1 ст. 309, ч. 3 ст. 321, ч. 2 ст. 307 КК України).
За встановлення та поширення злочинного впливу у виправній колонії передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 9 до 15 років.

Досудове розслідування проводило Коростенське райуправління поліції, за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України.
Публічне обвинувачення у суді підтримуватимуть прокурори Коростенської окружної прокуратури.