fbpx
   

На Житомирщині щороку понад десяти дітей стають жертвами сексуального насилля, – поліція

Кримінал | 11:29, 22.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Аналіз ситуації за останні 5 років, проведений ювенальною службою поліції області, свідчить про збільшення кількості зафіксованих випадків сексуального насильства над дітьми. Загалом поліція розслідувала злочини, учинені з 2016 по 2020, відносно 57 дітей.

Щороку таких випадків було від 10 до 15, у першій половині 2020 ми уже зареєстрували 10 кримінальих проваджень  за такими фактами, – коментує ситуацію начальник ГУНП Житомирщини Юрій Олійник. – Але, на мою думку, причина не у загальному збільшенні їх кількості, а у зміні свідомості людей: все більше з них готові заявляти про такі злочини.

Статистика свідчить, що протиправні діяння у більшості випадків були учинені знайомими, а нерідно й рідними для дітей людьми, а саме: знайомі (односельці, сусіди тощо) – 26  випадків;  вітчим, співмешканець матері – 14; родичі (батько, мати, дядько) – 8, сторонні – 6; невстановлені особи – 3.

Крім того, як виявляється, діти не почуваються у безпеці навіть за місцем проживання – у 19 випадках потерпілі піддавались насиллю вдома, ще у 17 –  в інших закритих приміщеннях: будинках, квартирах, готелях, гуртожитках і банях і навіть на даху багатоповерхівки. Третина злочинів (18) сталися у малолюдних місцях: лісових масивах, парках, узбіччях доріг, на берегах водойм тощо.

Не менш вражаючим є і вік потерпілих. Найменшій дівчинці було трохи більше року, коли батько почав використовувати її як модель у порновідео. Зареєстрований факт насилля над 3-річною дитиною, 4 випадки, – коли жертвами стали 5-6-річні малюки, 2 дітей потерпіли у 7-річному віці, ще 3 – коли їм виповнилось 8 і далі по наростаючій від 4 до 6 фактів у кожній віковій категорії. Найбільше у період від 13 до 16 років – 25 випадків.

Кримінальні провадження поліцейські розслідували за фактами розбещень (23), згвалтувань (17), насильницького задоволення статевої пристрасті неприроднім способом (10) та іншими злочинами сексуального характеру.

Цей аналіз не може не вражати. Проблема є, вона реально існує і від небайдужості та уважності кожного з нас залежить дитяче життя, – сказав Юрій Олійник. – Якщо у вас виникли сумніви щодо підозрілих дій будь-якої особи, не соромтесь про них заявити, особливо якщо йдеться про тих, хто у силу малолітнього віку, недосвідченості або залежності від кривдника, врешті нерозуміння ситуації не може заявити  про неї.