fbpx
   

На Житомирщині шахраї видурюють гроші у довірливих громадян

Кримінал | 17:38, 15.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Правоохоронці реєструють непоодинокі випадки ошуканства, коли зловмисники телефоном повідомляють громадянам про нібито затримання за вчинення злочину або ДТП та пропонують «вирішити питання», заплативши значну суму.

Увечері 14 вересня до Олевського відділення поліції звернулась 58-річна жителька району із повідомленням про шахрайство. Жінка розповіла, що в обідню пору до неї на мобільний зателефонувала незнайомка та назвалася слідчою. Вона повідомила, що у 19-річної доньки заявниці проблеми із законом та для розв’язання питання необхідно сплатити кошти. У результаті ошелешена жінка переказала на банківський рахунок, вказаний співрозмовницею, 39 тисяч гривень. Лише згодом жінка змогла зв’язатися з дочкою та зрозуміла, що її ошукали.

Нині у рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 190 (Шахрайство) КК України, триває встановлення особи, причетної до злодіяння.

Водночас поліцейські зазначають, що повідомленням незнайомців про проблеми у рідних, які потребують негайної грошової допомоги, ні в якому разі не можна вірити. Правоохоронці звертаються до жителів Житомирщини із застереженням:

  • у разі, якщо вам повідомляють про потрапляння рідної людини у ДТП, раптове захворювання, затримання поліцією тощо, уточніть усі відомості, у тому числі де саме знаходиться ваш родич. Після цього зателефонуйте самі до відповідного закладу (лікарні, поліції), з’ясуйте всі обставини;
  • спробуйте зв’язатись із людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч – рідними, друзями, сусідами тощо;
  • ніколи не передавайте гроші, призначені нібито для лікування, відшкодування збитків потерпілим чи іншої термінової потреби, незнайомим людям;
  • жодним чином не погоджуйтесь на умови незнайомців, особливо якщо вони вимагають терміново сплатити кошти. Відразу повідомте на номер «102» – вас намагаються ошукати!

До того ж зауважте, що «вирішувати питання» для уникнення відповідальності за вчинене правопорушення за допомогою грошей – це злочин. Згоду допомогти рідним таким способом і використовують шахраї.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.