fbpx
   

На Житомирщині рибалка провалився під кригу і затонув

Надзвичайні події | 16:31, 19.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

18 січня року у селі Озадівка Бердичівського району потонув рибалка. 

Про це повідомила Водолазна Служба Жоксарс.

18 січня працівниками Житомирської обласної комунальної спеціалізованої аварійно –рятувальної служби Житомирської обласної ради був здійснений виїзд в село Озадівка Бердичівського району, Житомирської області для проведення пошукових заходів під водою затонулого рибалки 1956 року народження. Тіло швидко було виявлено та доставлено до берега. Після чого було передано родичам потерпілого та працівникам поліції.

Житомирська обласна комунальна спеціалізована аварійно – рятувальна служба Житомирської обласної ради в черговий раз попереджає жителів області: нехтування правилами поведінки на річках, озерах та інших водних об’єктах у зимовий час може призвести до трагічних наслідків.

Якщо ви провалилися під лід річки або озера

Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу.

Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.

Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу. Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм