fbpx
   

На Житомирщині проведуть фестиваль вуличного кіно

Культура | 18:29, 10.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

11 вересня у Древлянському парку Коростеня проходитиме перший фестиваль вуличного кіно. Конкурсна програма складатиметься з трьох частин, включно з дитячим кіно, де переможця обирали самі діти.

Про це Суспільному розповіла арт-директорка фестивалю продюсерка Юлія Чернявська.

За її словами, фестиваль готували близько пів року спільно з громадською організацією “Житомирська кінокомісія”.

“Зараз такі кінокомісії створюються у кожному регіоні і ми, як продюсери, звісно, зацікавлені у співпраці з ними, – каже Юлія Чернявська. – Ми поспілкувалися з представниками житомирської кінокомісії – обговорили, які події могли б спільно організувати, що може бути цікаво людям – і так під час обговорення народилася ідея влаштувати фестиваль вуличного кіно. Готували ми його близько пів року у тісній співпраці, в тому числі, і з міською владою Коростеня”.

Очільник громадської організації “Житомирська кінокомісія” Віктор Павленко у коментарі Суспільному розповів, чому місцем проведення фестивалю обрали саме Коростень.

“Це красиве місто, багате на історичні місця та події, а крім того, вони мають дуже гарний парк, який якнайкраще підходить для проведення таких фестивалів. Цей фестиваль – це, по суті, перший продукт роботи нашої кінокомісії. На його організацію “Держкіно” виділило нам 400 тисяч гривень, але бюджет, звісно, був більшим – тут нам допомогли спонсори Ми вдячні за підтримку і співпрацю усім, хто долучився до його підготовки. В подальшому маємо намір продовжувати свою роботу і розвивати інтерес до українського кіно”, – говорить Віктор Павленко.

Конкурсна програма фестивалю складатиметься з трьох частин: короткого метру, аматорського кіно та дитячого кіно. Кожна з них триватиме близько двох годин. Також буде позаконкурсна програма, де покажуть кілька повнометражок.

“Наша мета – показати, що в нас є хороше українське кіно і є чим зацікавити глядача, – каже Юлія Чернявська. – Ми довго підбирали формат, аби він сподобався людям, і вирішили провести фестиваль таким чином, щоб на нього можна було прийти всією сім’єю. Тому фільми для показу обирали хоч і не дуже легкі, але, в основному, розважальні – аби їх могли обговорити і дорослі, і діти. У нас буде частина дитячого кіно і будуть майданчики, де діти зможуть розважитися. До речі, переможця конкурсної програми “Дитяче кіно” обирали самі діти”.

На фестивалі презентують документальний музичний фільм “Хор Верьовки”, в підтримку котрого приїдуть представники цього хору – чоловічий квінтет, який дасть півгодинну концертну програму. Також працюватиме професійна секція, організована Спілкою молодих кінокритиків України. Після завершення основної частини на відвідувачів чекатиме концерт Марії Бурмаки та феєрверк.

Слідкувати за подіями фестивалю вуличного кіно можна на сторінці заходу у мережі Facebook.