fbpx
   

На Житомирщині проходять заходи із протидії пияцтву

Події | 14:10, 15.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Аби запобігти правопорушенням, учиненим у стані сп’яніння, дільничні офіцери та поліцейські громад продовжують виявляти випадки виготовлення, зберігання самогону та його продажу, а також зловживання спиртним. З початку року вони виявили вже понад 1,2 тисячі порушень антиалкогольного законодавства.

Майже щодня до територіальних підрозділів поліції області надходять повідомлення про правопорушення, учинені у стані алкогольного сп’яніння. Це і домашнє насильство, і хуліганства, і керування транспортними засобами нетверезими водіями, і ДТП, скоєні такими керманичами, і завдання тілесних ушкоджень під час п’яних конфліктів тощо, – коментує заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП Житомирщини Микола Пархомчук. – Відтак робота по виявленню осередків самогоноваріння та знищення продукції домашнього виробництва допомагає запобігти тяжким наслідкам зловживання спиртним.

З моменту введення в Україні воєнного стану контроль у сфері антиалкогольного законодавства був значно посилений, це стосувалося і заборони торгівлі спиртним. Тож і донині місцеві жителі допомагають поліцейським виявляти випадки підпільної торгівлі самогоном та інші правопорушення.

Загалом з початку 2022 року дільничні офіцери та поліцейські громад територіальних підрозділів поліції області спільно з громадськістю виявили та задокументували близько 1,2 тисячі адміністративних правопорушень за ст. 176 (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення) КУпАП та понад 60 – за ст. 164-16 (Зайняття забороненими видами господарської діяльності) КУпАП.

За цей час поліцейські вилучили з незаконного обігу понад 3,6 тисяч літрів горілки домашнього виготовлення, майже 30 тонн самогонної закваски, 249 самогонних апаратів та понад 800 літрів інших алкогольних напоїв.

Тож поліцейські нагадують:

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за:

  •  за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями… – штраф від 6 800 до 13600 гривень (ч. 2 ст. 156 КУпАП);
  •  розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді (ст. 178 КУпАП);
  •  виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення (ст. 176 КУпАП);
  •  придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (ст. 177 КУпАП);
  •  виготовлення, придбання, зберігання або реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 177-2 КУпАП).

Законодавством за такі правопорушення передбачені штрафні санкції, а також конфіскація фальсифікованих алкогольних напоїв та обладнання для їх вироблення.