fbpx
   

На Житомирщині правоохоронці тренувалися звільняти заручників

Події | 14:24, 22.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

21 лютого поліцейські провели чергові комплексні тактико-спеціальні заходи, які проходили на територіях чотирьох громад. У навчаннях взяли участь структурні, територіальні та спеціальні підрозділи обласного ГУНП, а також представники регіональних служб, безпосередньо підпорядкованих Національній поліції України.

Навчально-тренувальні заходи поліції охопили території Коростишівської, Радомишльської, Малинської та Брусилівської громад і проходили у рамках кількох спеціальних операцій.

Поліцейські-учасники тренувальних заходів, зокрема, відпрацьовували алгоритм оперативного розкриття незаконного позбавлення волі людини у м. Коростишеві. За умовним завданням, на одній з вулиць адмінцентру громади група невідомих осіб силоміць заштовхали чоловіка в автомобіль і поїхали геть. Про подію відповідним чином були повідомлені зовнішні наряди поліції, а на виїздах з міста у всіх напрямках були виставлені поліцейські пости, у тому числі з числа працівників Управління поліції охорони в області. За короткий проміжок часу на одній з вулиць правоохоронцям вдалося заблокувати вказаний транспортний засіб. Однак умовні правопорушники застосували зброю, «поранили» поліцейського і поїхали далі.

Залучені до навчань медики оглянули правоохоронця і надали йому необхідну допомогу.

Водночас на місцях обох подій працювали слідчо-оперативні групи ГУНП в області та Коростишівського відділу поліції. Правоохоронці здійснили низку першочергових заходів для встановлення обставин кримінального правопорушення, опитали очевидців, вилучили слідову інформацію та записи наявних камер відеоспостереження, зібрали інші важливі відомості.

У результаті слідчо-оперативних заходів правоохоронці відстежили маршрут руху розшукуваної автівки і встановили місце перебування умовних підозрюваних на території уже Радомишльської громади.

Потенційно небезпечну територію, де знаходились імовірні правопорушники разом із заручником, було оточено силами поліції. На місце виїхала і працювала слідчо-оперативна група Радомишльського відділення поліції.

До участі у комплексних тренуваннях долучились рятувальники УДСНС в області і медики.

Операцію із затримання правопорушників і звільнення їх заручника провели спецпризначенці КОРДу під прикриттям бійців роти поліції особливого призначення ГУНП та ТОРу Управління патрульної поліції в області.

Згодом фахівці вибухотехнічної і кінологічної служб ГУНП оглянули транспортний засіб підозрюваних, залишений ними поблизу приміщення, в якому вони забарикадувались із заручником.

Увесь час втілення кількох поліцейських операцій у Головному управлінні Нацполіції Житомирщини працював Ситуаційний центр, де фахівці акумулювали й аналізували інформацію та координували роботу задіяних до заходів підрозділів поліції. Окрім того, представники Ситуаційного центру моніторили ситуацію безпосередньо на місці затримання умовних правопорушників.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області