fbpx
   

На Житомирщині працівники центру дитячої творчості 2 місяці без зарплати

Cуспільство | 17:44, 15.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Новогуйвинську працівникам центру дитячої творчості, станції натуралістів та військово-патріотичного клубу два з половиною місяці не виплачують зарплату, бо заклади не взяли на баланс. В Житомирській райраді кажуть: якщо Новогуйвинська громада не вирішить питання – подаватимуть до суду.

Про це Суспільному розповіла директорка центру дитячої та юнацької творчості Світлана Лаговська. За її словами, 11 педагогів центру, станції натуралістів та військово-патріотичного клубу вже два з половиною місяці працюють без зарплати в установі, яка нікому не належить, і при цьому не можуть навіть звільнитися. Ці три заклади зняли з балансу Житомирської районної ради та передали Новогуйвинській громаді, але там їх так і не прийняли на баланс громади.

У зв’язку з цим, платити працівникам зарплату немає кому – Житомирська райрада не має права це робити, а Новогуйвинська громада не може, бо заклади не на її балансі.

Втім, педагоги і далі продовжують займатись із дітьми, адже їхні гуртки – єдина можливість позашкільної освіти для місцевих дітей.

“Багато хто під’їжджає на роботу, а це сьогодні коштує дорого, надто зважаючи, що грошей у нас немає ніяких: навіть, щоб приїхати на роботу, – каже Світлана Лаговська. – Людина не може існувати без грошей, а нам їх не платять вже два з половиною місяці, тому ми будемо боротися за те, щоб нам виплатили зарплату, щоб нас прийняли в Новогуйвинську громаду, адже ми можемо працювати і давати результат”.

Заступник голови Новогуйвинської громади Василь Стах каже, що зараз профінансувати позашкільні заклади не зможуть, але 16 березня це питання знову винесуть на сесію.

“Якщо вже нам передають об’єкти, які потребують фінансування, то хай віддають нам ресурси і майно, яке належить нам. Але відповіді від керівництва Житомирської райради ми не отримали. Якщо їх брати на баланс зараз, то як фінансувати? Нам пропонують: ми вам передамо кошти. Але наші юристи кажуть, що ці кошти ми не зможемо використати на оплату праці цих працівників. Тому ми пропонуватимемо депутатам: якщо не зможуть врегулювати ці питання в правовому полі, ми створимо ці заклади самі і спробуємо забрати цих людей. Але, щоб їх забрати, треба, щоб їх звільнив власник – тобто, районна рада”, – говорить Стах.

Керуюча справами Житомирської районної ради Галина Оверкович кореспондентам Суспільного розповіла, що заклади вони передали по закону, адже після змін у бюджетному кодексі не мають права їх фінансувати. Якщо ж у Новогуйвинській громаді на сесії 16 березня не приймуть ці установи на баланс – райрада звертатиметься до суду.

“Новогуйвинська громада не прийняла ці установи до себе, навіть не виносила це питання на розгляд депутатів. Якщо завтра (16 березня – ред.) не пройде сесія і Новогуйвинська громада не прийме ці позашкільні заклади, ми, мабуть, будемо ставити питання по-іншому. Будемо звертатися в суд з позовом зобов’язати їх вчинити певні дії – тобто, прийняти ці заклади на баланс, оскільки за законодавством вони зобов’язані це зробити”, – каже Галина Оверкович.