fbpx
   

На Житомирщині понад 600 власникам зброї анулювали дозволи на неї

Події | 08:46, 30.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

В області за обліками дозвільної системи поліції власниками зареєстрованої у встановленому порядку зброї є близько 26 тисяч жителів. У них у володінні перебуває понад 34,5 тисяч її одиниць. Водночас упродовж 2020 та 2021 років з об’єктивних причин права на зберігання та носіння зброї були позбавлені 611 громадян.

За встановленими законодавством вимогами правом придбання мисливської гладкоствольної зброї (основних частин до неї) можуть скористатися  громадяни України, які досягли 21-річного віку; мисливської нарізної зброї  (основних частин до неї) – 25-річного віку; холодної, охолощеної та пневматичної зброї (основних частин до неї) – 18-річного віку.

Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Безапеляційним лідером у виборі зброї є мисливська гладкоствольна – 24 756 одиниць такої перебуває у розпорядженні жителів Житомирщини, ще 4466 – мисливської нарізної та комбінованої. Водночас на законних підставах 4713 пристроїв для відстрілу гумових куль зареєстровані за полісянами, 399 – газової, 62 одиниці – холодної  та інша.

Відповідні підрозділи дозвільної системи поліції мають право анулювати дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї (її основних частин) та пристроїв, видані громадянам, у разі наявності низки об’єктивних підстав. Такими можуть бути медичні протипоказання, відомості про порушення власниками публічного порядку, зловживання алкоголем, наркозалежність, учинення домашнього насильства. Також підставами можуть стати постанови державних виконавців про тимчасове обмеження боржника в праві користування зброєю чи пристроями, наявність судимості та інші фактори, визначені законом.

Упродовж 2020-2021 років відділом контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУНП анульовано 611 дозвілів на право носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї та  спецзасобів. Левова частка – 438 одиниць – це пристрої для відстрілу гумових куль.

Як розповів заступник начальника ГУНП Артем Лисогор,  майже 400 громадян були позбавленні права на придбання, зберігання та носіння цих спецзасобів через фактичну втрату підстав.

Відповідно до законодавства правом на придбання пристроїв для відстрілу гумових куль можуть скористатися працівники суду та правоохоронних органів і їх близькі родичі; особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві; народні депутати України; члени громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону;  військовослужбовці (окрім строкової служби); державні службовці та журналісти.

Тобто у людей змінилися життєві обставини або вони перестали виконувати певні функції, що і було встановлено поліцейськими під час відповідних перевірок.  Відтак серед анульованих дозволів, окрім названих пристроїв, 102 одиниці мисливської гладкоствольної зброї, власники якої, у більшості, порушували публічний порядок або учиняли домашнє насильство, 38 – мисливської нарізної та 33 – газових пістолетів і револьверів.

Детальніше з вимогами щодо придбання, зберігання та носіння зброї можна ознайомитись тут.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області