fbpx
   

На Житомирщині підтвердили два випадки штаму Омікрон – жінки повернулися з Італії

Здоров'я | 16:52, 30.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирі та Бердичеві були зафіксовані інфікування штамом SARS-CoV-2 «Омікрон».

Про це 30 грудня повідомила ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

“30 грудня 2021 року вірусологічна лабораторія ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» підтвердила 2 випадки інфікування в м. Житомирі та м.Бердичеві штамом SARS-CoV-2 «Омікрон» шляхом виявлення мутацій, що характерні для даного штаму. З метою підтвердження отриманих результатів біоматеріал буде відправлений до вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я для проведення повногеномного секвенування”, – йдеться у повідомленні.

Штам «Омікрон» виявили у 41 – річної та 62-річної жінок, які нещодавно повернувся з Італії. Обидві хворі не були щеплені проти COVID-19!

Після повернення в Україну через погане самопочуття пацієнт звернувся до медичного закладу й отримав Епідеміологами обласного лабораторного центру проводиться епідеміологічне розслідування цихвипадків.

Штам вірусу SARS-CoV-2 «Омікрон» був уперше виявлений у Південно-Африканській Республіці. 26 листопада 2021 року ВООЗ визначила цей штам таким, що викликає занепокоєння. На сьогодні цей штам уже виявлено в 95 країнах світу.

Для запобігання інфікуванню громадян України штамом SARS-CoV-2 «Омікрон» Уряд запровадив обов’язкову самоізоляцію для людей, які повернулися з країн, де він стрімко поширюється.

Як відомо з досвіду інших світових країн, даний штам має тенденції до швидкого поширення, тяжчого перебігу захворювання та високої летальності.