fbpx
   

На Житомирщині незаконний видобуток торфу завдав 1,5 млн. грн. збитків

Екологія | 16:49, 27.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Державною екологічною інспекцією Поліського округу проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, в частині використання та охорони надр, Озерянським торфозаводом Філією ДП «Житомирторф».

В ході здійснення даного заходу встановлено, що під час здійснення заходів по ліквідації пожеж, які відбувались на півночі Житомирщини, підприємством впродовж 2020-2021 років фактично здійснювався видобуток корисної копалини – торфу за відсутності спеціального дозволу на користування надрами.

За вказаний період торфозаводом було видобуто понад 15 тис. тон. корисної копалини.

За результатами проведеної перевірки державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу проведено розрахунки збитків, що заподіяні внаслідок самовільного користування надрами, розмір яких становить 1 млн. 646 тис. грн.

Матеріали перевірки скеровані до правоохоронних органів для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України з метою встановлення осіб, діями або бездіяльністю яких порушено вимоги законодавства в частині використання і охорони надр, а також стягнення завданих державі збитків.

Зображення ілюстративне