fbpx
   

На Житомирщині нагородили Лауреатів спортивного року

Події, Спорт | 13:07, 23.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Житомирській обласній раді відбулася урочиста церемонія нагородження Лауреатів спортивного року 2021. Нагороди отримали кращі спортсмени та тренери Житомирської області, Олімпійські чемпіони, призери чемпіонатів України, Європи та світу.

За 2021 рік на Житомирщині було проведено 122 чемпіонати області, 15 чемпіонатів України, спортсмени взяли участь у 150 чемпіонатах України з олімпійських та не олімпійських видів спорту.

Саме 2021 рік подарував нашій області срібну медаль  олімпійських ігор Токіо 2020 завдяки нашій веслувальниці Анастасії Четверікової. За результатами виступів на міжнародних та Всеукраїнських змаганнях переможцями та призерами сталим понад 670 спортсменів області, з них призерами чемпіонатів світу та Європи понад 110 спортсменів з таких видів спорту,  як: волейбол, дзюдо, боротьба вільна, спортивна аеробіка, сучасне п’ятиборство, армспорт, гирьовий спорт, легка атлетика, змішані єдиноборства  ММА, підводний спорт, кунг-фу,тріатлон, бокс, карате, хокей на траві, веслування на байдарках та каное, карате, кікбоксинг, тхеквондо, рукопашний бій, шашки, військово-спортивне багатоборство,паверліфтинг.

У 2021 році провідним спортсменам та тренерам області були присвоєні наступні звання:

  •  «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» отримали 4 представники області
  • «Заслужений майстер спорту України» – присвоєно двом представникам нашої області
  • «Майстер спорту України  Міжнародного класу» виконали 2 спортсмени
  • «Майстер спорту України»  виконали 27 спортсменів;
  • Норматив «Кандидат в майстри спорту» виконали  250 спортсменів.

Тож, в номінації «лауреат спортивного 2021 року з олімпійських видів спорту» відзнаки отримали:

  •  Лавренчук Анастасія – майстер спорту України з боротьби, чемпіонка Світу з боротьби серед дорослих та її тренер Мельник Сергій Миколайович – Заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури та спорту України;
  • Бондар Ірина – майстер спорту України з боротьби – Чемпіонат Європи серед кадетів, та її тренер Христосов Михайло Анатолійович.
  • Кулаківська Єлізавета – майстер спорту України з боротьби, чемпіонка Європи серед молодших дівчат та її тренер Федорчук Олексій Євгенович;
  • Петрук Роман – майстер спорту України з легкої атлетики, 6 місце Чемпіонату світу зі стрибків у висоту серед юніорів, та його тренер Шеремет Сергій Леонідович – Заслужений тренер України;
  • Сезько Анна – майстер спорту України з боксу, срібна призерка чемпіонату Европи з боксу, та її тренер Мельник Віталій Володимирович;
  • Хіміч Тарас – майстер спорту України з сучасного п’ятиборства, срібний призер чемпіонату Європи  з сучасного п’ятиборства та його тренер – Тищенко Віталій Анатолійович;
  • Ященко Тетяна – майстер спорту України міжнародного класу з велоспорту, бронзова призерка чемпіонату Європи з велосипедного спорту та її тренер Пархоменко Руслан Васильович.

В номінації «сенсація року» відзнаки отримули:

  • Четверікова Анастасія – заслужений майстер спорту України з веслування на байдарках та каное, срібна призерка Олімпійських ігор Токіо-2020, та її тренер Юрій Чебан – Заслужений майстер спорту України, дворазовий олімпійський чемпіон Олімпійських ігор 2012 та 2016 років, бронзовий призер Олімпійських ігор 2008 року.
  • Мазур Владислав – майстер спорту України міжнародного класу, учасник Олімпійських ігор Токіо-2020 та його тренер Лонський Ігор Віталійович – Заслужений тренер України.
  • Команда волейбольний клуб «Житичі Поліський національний університет» – володарі суперкубку України з волейболу та їх тренер Терейківський Сергій Дмитрович;
  • Мороз Світлана Євгенівна – В якості судді приймала участь в паралімпійських іграх 2020 в Токіо (Японія), суддя міжнародної категорії

В номінації «лауреати спортивного року 2021 з неолімпійських видів спорту» відзнаки отримали:

  • Колесник Євгеній – майстер спорту України міжнародного класу з гирьового спорту, срібний призер чемпіонату Світу з гирьового спорту  серед дорослих та його тренер Пронтенко Василь Віталійович – Заслужений тренер України;
  • Остапчук Олексій –  майстер спорту України міжнародного класу з гирьового спорту, срібний призер чемпіонату Світу з гирьового спорту  серед дорослих та його тренер Пронтенко Костянтин Віталійович – Заслужений тренер України;
  • Шелест Ілона – майстер спорту України зі спортивної аеробіки, срібна призерка Чемпіонату Світу зі спортивної аеробіки серед дорослих, та її тренер Тетяна Ісакова;
  • Мохорт Олександра – майстер спорту України міжнародного класу зі спортивної аеробіки, срібна призерка Чемпіонату Світу зі спортивної аеробіки серед дорослих, та її тренер Мохорт Лариса – Заслужений працівник фізичної культури та спорту України;
  • Оськін Анатолій – чемпіон Європи зі змішаних бойових мистецтв ММА та його тренер Доморецький Руслан
  •  Колесник Віталій –  майстер спорту України з гирьового спорту, срібний призер чемпіонату Світу з гирьового спорту  серед юніорів та його тренер Романчук Віктор Миколайович – Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України;
  • Соколовська Оксана – майстер спорту України з гирьового спорту, бронзова призерка чемпіонату Світу з гирьового спорту та її тренер Затилюк Григорій Петрович;
  • Мельник Артем – майстер спорту України Міжнародного класу з кікбоксингу ВАКО, чемпіон Світу з кікбоксингу ВАКО.
  • Демчук Володимир – Заслужений майстер спорту України з кікбоксингу ВАКО, срібний призер чемпіонату  Світу з кікбоксингу ВАКО та їх тренер Гопанчук Вячеслав Анатолійович – Заслужений тренер України, головний тренер збірних команд України з кікбоксингу WAKO;
  • Баленков Андрій –  майстер спорту України Міжнародного класу з пауерліфтингу, 4 місце на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу та його тренер Налейкін Віктор Сергійович;
  • Гусєва Катерина – кандидат в майстри спорту України з тхеквондо ІT-F, чемпіонка Європи з тхеквондо, та її тренер Дрпотенко Олександр Леонідович.
  • Яковець Олексій – кандидат в майстри спорту України з військово-спортивного багатоборства, чемпіон Світу з військово-спортивного багатоборства, та його тренер Гордійчук Кім Юрійович.
  • Ратошнюк Віктор – майстрер спорту України міжнародного класу з військово-спортивного багатоборства, чемпіон Світу з військово-спортивного багатоборства, та його тренер Ратошнюк Віктор Іванович.
  • Зубко Єлизавета – майстрер спорту України міжнародного класу з підводного орієнтування, чемпіонка Європи зі спортивного орієнтування серед юніорок та тренер – Степаненко Василь Сергійович – заслуженого тренера України (ПОСМЕРТНО)
  • Кротюк Вероніка – кандидат в майстри спорту України з самбо, срібний призер чемпіонату Світу з самбо серед жінок, та її тренер Кумечко Олена Миколаївна;
  • Кузьменко Анатолій – майстер спорту України з карате, чемпіон Європи з традиційного карате та його тренер Джунь Едуард Леонідович;
  • Павлюк Лілія – майстер спорту України з рукопашного бою, чемпіонка Світу з рукопашного бою та її тренер Українець Леонід Михайлович – Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України.

В номінації «лауреати спортивного року 2021 з командних видів спорту відзнаку отримали:

  • Чоловіча хокейна команда «ОШВСМ-Фенікс», володарі «Кубку Європейських чемпіонів» та їх тренери Черкас Андрій і Мокрицький Євген;
  • Волейбольний клуб «Полісся» – чемпіони України вища ліга з волейболу серед жінок, та їх тренер Палюра Василь Володимирович.

В номінації «лауреати спортивного року 2021 з видів спорту осіб з інвалідністю відзнаку отримали:

  • Хіміч Олександр – майстрер спорту України міжнародного класу з пара-армреслінгу, срібний призер чемпіонату Світу,  чемпіон Європи, та його тренер Данюк Генадій Дмитрович – Заслужений Тренер України;
  • Бессальнова Олеся – майстрер спорту України з пара-армреслінгу, срібна призерка чемпіонату Світу і чемпіонату Європи,
  • Луцишин Дмитро – майстрер спорту України з пара-армреслінгу, чемпіон Європи з пара-армреслінгу та їх тренер – Пінчук Олександр – Заслужений майстер спорту України;
  • Горніч Альона – кандидат в майстри спорту України з пара-армреслінгу, бронзова призерка чемпіонату Світу з пара-армреслінгу та її тренер Луцишин Дмитро;
  • Філон Анастасія – майстер спорту України з волейболу сидячи, 6 місце на чемпіонаті Європи.
  • Лозко Людмила  – майстер спорту України з волейболу сидячи, 6 місце на чемпіонаті Європи та їх тренер Денисовець Анатолій Петрович – Заслужений Тренер України.
  • Нечипорук Тарас – кандидат в майстри спорту України з волейболу, срібний призер чемпіонату Світу та його тренер – Свінціцький Володимир Володимирович;
  • Гонгальський Олександр – майстрер спорту України міжнародного класу з шашок, чемпіон Світу з шашок 64 та срібний призер чемпіонату Світу з шашок 100, та його тренер Мударісов Дмитро;
  • Нетяга Лука – Заслужений майстер спорту України з дзюдо, дворазовий чемпіон Світу з дзюдо серед спорсменів з вадами слуху, та його тренер Нетяга Володимир Іванович;
  • Палєха Олександр – майстрер спорту України міжнародного класу з пара-армреслінгу, дворазовий чемпін Світу з пара-армреслінгу (серед спорсменів з ураженням опорно-рухового апарату) та його тренер – Горбенко Сергій Олександрович – Заслужений тренер України.

З 01 по 15 травня 2022 року в Бразилії відбудуться  24 – ті Дефлімпійські ігри і за результатами виступів на змаганнях у 2021 році кандидатами на участь в цих змаганнях у складі дефлімпійської збірної команди України від Житомирської області є три спорсмени – бадмінтоністи, а саме  Сергій Дащенко,  Тарас Негар та  Івана Горобець. Вони теж отримали відзнаки.