fbpx
   

На Житомирщині на електроопорах облаштовують безпечні гнізда для лелек

Cуспільство | 12:10, 4.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

На Житомирщині працівники Коростенського району електромереж облаштовують на електричних опорах металеві платформи, які роблять гнізда лелек безпечними. У деяких гніздах з’явилися перші лелеченята.

Про це Суспільному розповів керівник підрозділу Коростенського РЕМ Валерій Шитюк. За його словами, загалом на території області розмістили кілька десятків безпечних гнізд.

Відстань від ліній електропередач на таких гніздах становить один метр – цього проміжку достатньо, щоб лелеки випадково не отримували травми, а працівники обленерго за потреби могли ремонтувати лінію електропередач.

“У процесі експлуатації ліній електропередач часто виникає проблема, коли лелека робить гніздо на опорі, – каже Валерій Шитюк. – Це заважає як обслуговувати лінію електропередач, так і створює проблеми для лелек – вони раняться. Ми таким чином зберігаємо популяцію лелек, яких багато на Поліссі і забезпечуємо надійність електропостачання споживачів”.

Платформи для гнізд виготовляють за спеціально розробленим кресленням. Слюсар-ремонтник Вадим Ходаківський розповів, що над одним металевим гніздом для буслів вони працюють одну робочу зміну.

“Цю роботу ми виконуємо разом з бригадою. Токарі займаються токарними роботами, зварювальники – зварювальними роботами. Ми, слюсарі, виконуємо слюсарні роботи, збираємо їх та фарбуємо”, – сказав Вадим Ходаківський.

Одне із пташиних гнізд на металевій платформі енергетики звели кілька років тому. Заступник головного інженера Коростенського РЕМ Володимир Бех каже, що бусли повертаються на це місце кожного року.

“Раніше тут були проблеми, тому що гніздо сідало на дроти, дроти горіли і споживач не отримував електропостачання. Були проблеми у птахів та в нас. На даний час ця проблема вирішена”, – розповів Володимир Бех.

Орнітолог Микола Весельський у коментарі Суспільному сказав, що платформи, які встановлюють працівники РЕМ роблять гнізда надійнішими.

“По діаметру цих гнізд вони ставлять надійні підпори. Це тепер не просто дроти і верхівка стовпа, а надійна платформа, яка є запорукою того, що гніздо буде стояти тривалий час і лелеки зможуть ним користуватися багато років”, – каже Микола Весельський.