fbpx
   

На Житомирщині люди протестували через підвищення ціни на воду

Cуспільство, ЖКГ | 15:40, 16.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

15 квітня Коростенська міська рада на сесії ухвалила рішення підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. Крім того, з тарифу вивели абонплату, яка раніше входила в загальний тариф. Рішення сесії супроводжувалося протестом, – інформує Суспільне.

Про це під час ефіру на UA: Українське радіо “Житомирська хвиля” розповів головний економіст коростенського комунального підприємства “Водоканал” Микола Сидорук. За його словами, тариф на воду в місті востаннє переглядали в 2018 році, а в Житомирі за той же ж час ціни переглядали п’ять разів.

“Нові тарифи почнуть діяти з 1 травня, тобто в квитанціях їх ще не було. В платіжках було повідомлення про необхідність зміни цих тарифів. Перші квитанції прийдуть в червні”, – каже Микола Сидорук.

З першого травня коростенці за один кубічний метр водопостачання платитимуть 20 гривень 92 копійки, а за один кубічний метр водовідведення – 20 гривень 80 копійок. Крім того, окремо відбуватиметься розрахунок абонентської плати.

“Абонплата раніше також входила в тариф, – каже Сидорук, – але сьогодні законодавцем вона виведена із тарифу. Хто не хоче платити абонплату, той повинен укласти колективний договір і платити її від усього будинку відразу, а не по кожній квартирі окремо”.

Сесія Коростенської міської ради, під час якої депутати прийняли рішення підвищити тарифи, супроводжувалася протестами. Організатор акції Ігор Назаревич говорить, що на протест проти тарифів вийшли пенсіонери, громадські організації та кілька релігійних громад.

“Міліція (поліція – ред.) заблокувала вхід на сесію. Люди хотіли зайти, але пройти вдалося тільки невеликій кількості осіб, – розповідає Назаревич. – Міський голова своєю більшістю просто продавив це рішення. Люди прийшли, в першу чергу, попросити, щоб влада ввійшла в їх становище”.

Ігор Назаревич каже, що, на думку учасників протесту, дане рішення було прийняте з порушеннями процедури, тому вони звертатимуться до суду з вимогою його скасувати.

“Людей більше навіть обурило введення абонплати. За що там абонплата? Туди вводять і оплату контролера, його подорож до місця перевірки. Це дуже обурило людей”, – сказав Назаревич.

На офіційному сайті Коростенської міської ради повідомляють, що підвищення тарифів на воду відбувається через подорожчання енергоносіїв на 38,6% та зростання ціни на витратні матеріали, а також у зв’язку зі зростанням рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з 1 841 гривні у 2018 році до 2 481 гривні у 2021 році.