fbpx

На Житомирщині лісівники висадили найдавніше дерево в світі

Екологія | 12:51, 7.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Незвичайні дерева можна побачити в лісах Житомирського лісгоспу, – інформує прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Власне, деревами їх назвати можна поки що лише умовно, враховуючи їх зовсім юний вік та незначні розміри. Проте тамтешні лісівники вірять, що з нинішніх майже крихітних саджанців вони виростять справжніх велетнів і наші ліси у своєму складі матимуть найдревніше дерево світу.

Експерементальну ділянку лісових культур заклали в Тригірському лісництві державного підприємства «Житомирське лісове господарство». Тут на площі 0,4 гектара лісівники досить поширену схему змішування лісових культур – 3 ряди дуба, 1 ряд сосни – дещо ускладнили: кожне 20-е місце відвели ялині звичайній, та ще додали ялицю білу і гінкго білоба.

Останнє належить до роду унікальних листопадних дерев, що за біологією належать до хвойних, а за зовнішнім виглядом – до листяних, і є найдавнішим видом дерев, що ростуть нині на Землі.

І хоча науковці кажуть, що гінкго можна виростити практично на всій території України, ті, хто вже спробував це робити на практиці, стикнулися з певними проблемами: молоді дерева важко переносять нашу зиму і часто гинуть.

Відтак обираючи місце для садіння цього релікту, тригірські лісівники врахували усі поради практиків і нині роблять все, щоб гінкго почував себе комфортно. А позаяк це дерево може досягати віку 2500 років – то це буде чудовим посланням майбутнім поколінням від нинішніх лісівників.