fbpx
   

На Житомирщині лісівники патрулюватимуть на мотоциклах

Екологія | 16:33, 16.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

На базі Овруцького лісгоспу запущено пілотний проект зі створення  груп швидкого реагування, – інформує прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

«Ці групи, у складі яких працівники лісової охорони,  дійсно будуть достатньо швидкими та мобільними, – запевнює начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк, –  адже пересуватимуться вони на мототранспорті, відтак зможуть проїхати стежкою між деревами, легко оминути болото тощо. До того ж їх транспорт обладнаний ранцевими вогнегасниками та лопатами, відтак у разі виявлення вогню, вони відразу ж зможуть приступити до гасіння.»

Для цього підприємство розширило штат та в кожне з 6 лісництв прийняло на роботу по 2 майстри лісу і придбало для них 12 мотоциклів. Найближчим часом кожен із патрулювальників матиме ще й радіостанцію, адже покриття для мобільного звязку є далеко не скрізь. А з допомогою рації працівники швидко зможуть звязатися один з одним та з пожежним спостерігачем лісництва.

За словами керівника лісгоспу Володимира Антонюка, на придбання мототранспорту та обладнання лісгосп витратив понад 200 тисяч гривень. Крім того, на  виплату заробітної платні новоприйнятій лісовій охороні заплановано ще близько 150 тисяч гривень щомісяця. Проте, коли мова йде про протипожежні заходи – економити не варто. Бо в разі пожежі втрачається значно більше. До того ж, саме в цю пору така пильна охорона цілком виправдана, адже в ліси Овруччини щоденно відправляються тисячі збирачів ягід та грибів, їх необережність може обернутися великою бідою.