fbpx
   

На Житомирщині госпіталь отримав нове обладнання

Медицина | 08:31, 22.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Бердичівському госпіталі ветеранів війни встановили нове обладнання для проведення операцій ендоскопічним методом, яке вдвічі дозволить скоротити час на лікування та реабілітацію пацієнтів.

Про це Суспільному розповів головний лікар Бердичівського госпіталю для ветеранів Павло Журбенко. За його словами, ендоскопічну стійку купили за державні гроші, які виділили на округ місцевому нардепу, її вартість становить один мільйон двісті сорок дев’ять тисяч гривень:

“Це лише сама ендоскопічна стійка. Ми вже проводимо активну роботу. Я думаю, що найближчим часом у нас буде додаткове обладнання саме до цієї стійки, щоб використовувати її можливості на всі двісті відсотків. Ми докупимо деякі насадки і будемо проводити також урологічні операції та операції на суглобах і так далі”.

Нове обладнання дозволяє проводити операції на черевній порожнині. Якщо раніше реабілітація та відновлення пацієнта після нескладного втручання займали тиждень або більше часу, то зараз пацієнта виписують за кілька днів – без численних швів та щоденних перев’язок.

“У більшості випадків для проведення саме оперативного лікування і виписки пацієнтів – це буквально одна доба, тобто на один день пацієнт лягає в лікарню – на наступний ми вже можемо його виписувати у задовільному стані під нагляд лікаря. Якщо це якісь важкі випадки, гострі або занедбані, то це може бути від трьох до чотирьох діб. Якщо порівняти це з попередніми відкритими методиками операцій – там це набагато довше – до семи, до десяти днів може доходити, тому що розріз великий, больовий синдром набагато більш виражений”, – розповів заступник головного лікаря бердичівського госпіталю Олександр Стоцький.

Ольга Марченко до госпіталю потрапила із запаленням жовчного міхура. Жінка каже, що після аналізів їй призначили термінову операцію. Її пацієнтці проведуть вже на новому обладнанні/

“Я дуже рада, що в нас є таке обладнання сучасне, яке допомагає людям швидше виписатись із лікарні, щоб не так довго лежали. І операція вже так виглядає не настільки страшною, я, от, наприклад, зовсім не боюсь”, – розповіла Ольга Марченко.