fbpx
   

На Житомирщині чорний лісоруб “попрацював” у заповіднику

Екологія, Кримінал | 16:48, 30.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконної порубки лісу на території, яка перебуває під охороною природного заповідника «Древлянський». Про це повідомила Прокуратура Житомирської області.

Наразі, за погодженням із процесуальним керівником, 58-річному жителю смт. Народичі повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.

За даними слідства, підозрюваний у липні цього року, перебуваючи у природньому заповіднику «Древлянський», скоїв незаконну порубку 35 дерев породи тополя, чим заподіяв тяжкі наслідки навколишньому природному середовищу на загальну суму понад 200 тис грн.

До того ж, транспортуючи вантажним автомобілем 50 колод дерев породи тополя довжиною понад 2 м, чоловік не надав правоохоронцям жодних документів на зрубану деревину.

Ухвалою Народицького районного суду на незаконно зрубаний ліс та автомобілі, якими навантажували і перевозили колоди, накладено арешт.

Довідково. Природний заповідник «Древлянський» площею понад 30 тис га розташований в межах Народицького району Житомирщини, на південь і схід від смт Народичі, вздовж річки Уж та її правих приток — Лозниця, Ослів і Звіздаль, охоплює землі державної та комунальної власності. Створений з метою збереження унікальних лісових і водно-болотних природних комплексів Українського Полісся, охорони реліктових та ендемічних рослин і тварин та відтворення і збагачення природних лісів регіону. У заповіднику – види рослин, що занесені до Бернської конвенції: водяний горіх плаваючий, змієголовник Рюйша, сальвінія плаваюча, сон широколистий, юринея синювата, а також види, що занесені до Європейського червоного списку видів, які зникають у всесвітньому масштабі — козельці українські та смілка литовська.