fbpx
   

На Житомирщині близько 100 учасників військово-патріотичної гри “Джура” пройшли вишкіл десантника

Події | 17:23, 27.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

27 травня на полігоні під Житомиром близько 100 молодих людей із 21 області України – учасники військово-патріотичної гри “Джура”, пройшли вишкіл десантника. Хлопці та дівчата подолали десантну вогневу смугу перешкод, – повідомляє Суспільне.

Близько сотні хлопців та дівчат на полігоні відчули себе справжніми десантниками. Спочатку – заняття з інженерної підготовки, потім – перші спроби надягнути парашут та керувати ним і, насамкінець, перед найсерйознішою частиною вишколу – тактична медицина. Десантники із бойовим досвідом розповідають, як врятувати себе під час шалених обстрілів, основний акцент – на користуванні турнікетами для зупинок кровотечі.

Заступник начальника 199 навчального центру ДШВ Денис Сенчковський розповів, що для молоді підготували полегшену програму у порівнянні з підготовкою кадрових військових, адже основне завдання – показати хлопцям та дівчатам армію зсередини.

“Це заняття – практичне, але воно ознайомче, – каже Денис Сенчковський. – Це такий “light”-варіант. Але якщо вони в подальшому пов’яжуть свою долю з ДШВ,то знову будуть у цьому центрі, і знову проходитимуть цю смугу, але більш поглиблено. А зараз вони пройдуть один раз цю смугу – і важко вже не буде”.

Учасник гри з Донецької області Кирило розповів, що основи надання першої медичної допомоги проходив у школі:

“Ми в школі це проходили і не раз повторювали та тренувалися – на собі, на своїх однокласниках. Але тут все по-іншому. Ми були в школі у класі, а тут більше емоцій”.

Основна та найважча частина занять – проходження вогневої смуги перешкод. Команда має пройти повз колючий дріт, перелізти через стіну, подолати смугу перешкод – і все це серед густої димової завіси та палаючих навкруги напалму та шин.

Учасник гри з Миколаївщини Олександр Мовсесян поділився своїми враженнями:

“Спочатку такий, можна сказати, ступор – я бачу цей вогонь, цю багнюку, ти по цій воді ходиш туди-сюди. А от коли проповзаєш і біля тебе вогонь, все палає, все обпікає – страшно стає, а от вже після цього, як пройшов – думаєш, що молодець, що смілива людина і готовий на все “.

Всього на смузі 10 різних перешкод. Офіцер групи психологічної підготовки 199 навчального центру ДШВ Євген Кузьменко зазначив, що на зворотному шляху завдання групи ускладнюється, адже через дим та вогонь вони мусять пронести умовно пораненого зі свого підрозділу:

“Переповзання під колючим дротом, подолання бетонної стіни, яка в цей час намазана напалмом і горить, подолання палаючого лісу, палаючого містка, зачистка техніки, евакуація поранених, подолання броду, зачистка будівлі – і все це долається декілька разів, але на шляху назад у нас додається ще такий основний елемент – це евакуація пораненого, що набагато складніше, коли людина вже стомлена. Головне – це повернутися у складі всього підрозділу”.